REKLAMA
REKLAMA

Takich spotkań nigdy za wiele

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Akcje „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – to główne kierunki działań profilaktycznych podejmowanych przez policjantów podczas tegorocznych wakacji. Aby zwiększyć świadomość dzieci i młodzieży funkcjonariusze odwiedzają miejsca letniego wypoczynku organizowane na terenie powiatu sanockiego.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, sanoccy policjanci prowadzą wiele działań, których celem jest informowanie najmłodszych o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. W trakcie wakacji funkcjonariusze sprawdzają miejsca letniego wypoczynku funkcjonujące na terenie powiatu sanockiego i z ich uczestnikami prowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Dzisiaj policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologi, odwiedziła uczestników półkolonii organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku. Natomiast dzielnicowy z Posterunku Policji w Besku spotkał się w Nowosielcach z uczestników półkolonii zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Zarszynie.

W trakcie pogadanek, w związku z trwającymi wakacjami, policjanci szczególną uwagę poświęcają bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze rozmawiają z uczestnikami zajęć na temat bezpieczeństwa nad nad wodą, w górach i w lesie. Zachęcają do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.

Mówią także o zagrożeniach w Internecie i przestrzegają przed kontaktami z nieznanymi osobami. Przypominają również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

KPP Sanok

22-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)