REKLAMA
REKLAMA

Tragedia na terenie białego miasteczka! Strzał i śmierć mężczyzny. Zostawił list (VIDEO)

WARSZAWA. Do ogromnej tragedii doszło dzisiaj po godzinie 10:00 na terenie „Białego Miasteczka 2.0”, czyli w miejscu, gdzie od kilku dni protest prowadzą przedstawiciele zawodów medycznych. W trakcie konferencji prasowej słychać było strzał. Jak podaje Polsat News, przebywający w tamtym miejscu mężczyzna próbował się samookaleczyć. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Po godzinie 12 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci mężczyzny. Na nagraniu VIDEO z konferencji prasowej słychać moment oddania strzału.

Do zdarzenia doszło na terenie białego miasteczka zlokalizowanego w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ok. 10:20 dostaliśmy informację, że doszło tam do niebezpiecznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do samookaleczenia 70-latka. Z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Nie udało się go uratować. był osobą postronną, nie brał udziału w wydarzeniu – poinformował Polsat News podkom. Rafał Retmaniak ze stołecznej policji.

– Szanowni Państwo, niestety pacjent nie żyje. Nadal prosimy o zachowanie wstrzemięźliwości w kreowaniu niepotwierdzonych informacji – podało z kolei po godzinie 12:00 Ministerstwo Zdrowia.

Onet.pl ustalił, że samookaleczenia dokonał 94-latek.

Z naszych informacji wynika, że mężczyzna nie brał udział w proteście. Był prawdopodobnie osobą postronną. Na razie nie znamy powodów, dlaczego mężczyzna dokonał tego samookaleczenia. Trwa ustalanie powodów jego działania – mówił Onetowi Rafał Retmaniak.

Dziennikarze RMF24 informują, że przy mężczyźnie znaleziono list. 94-latek miał w nim napisać między innymi, że to „protest przeciwko strajkowi medyków, który jego zdaniem jest polityczny”.

„Białe Miasteczko 2.0” funkcjonuje od 11 września. Akcja, w którą zaangażowani są przedstawiciele wielu zawodów medycznych ma nawiązywać do białego miasteczka pielęgniarek sprzed 14 lat.

VIDEO z konferencji prasowej w białym miasteczku

Moment strzału słychać w 11 minucie i 35 sekundzie nagrania

źródło: Białe Miasteczko 2.0 – Facebook


foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

źródło: Ministerstwo Zdrowia, Polsat News, Onet.pl, RMF24.pl, Red.

18-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)