PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Tropem historii w dolinie Kalniczki z miodami w tle 8 sierpnia 2021 (wycieczka piesza).
W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Tarnawa Górna – Średnie Wielkie
– przejście piesze na odcinku: Średnie Wielkie – Choceń (tereny nieistniejącej wsi) punkt widokowy nad Cisowcem (panorama na Bieszczady) – Średnie Wielkie. Trasa ŚREDNIO-TRUDNA, czas przejścia – ok. 4 godz., punkty do GOT – 12.
– przejazd do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami i herbatą.
Wpisowe:
– 45 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
– 50 zł (przyszli Członkowie PTTK)
Świadczenia:
– bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Grażyna Chytła
– transport, ognisko z kiełbaskami i malinową herbatą oraz ubezpieczenie NNW
Każdy z uczestników powinien posiadać:
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój i obuwie turystyczne
– wyżywienie i picie na czas przejścia, ochraniacze, kijki, maseczkę, drobną sumę pieniędzy (możliwość kupna dodatkowego jedzenia, napojów i zwiedzenia muzeum) oraz dokument tożsamości.
Przewodnik Grażyna Chytła
Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 6 sierpnia (piątek) 2021 r.
Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:45. Wyjazd o godz. 9:00. Powrót do Sanoka około godz. 17.00.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.
Przewodnik Grażyna Chytła: każdego kto kocha rzeki, las i góry oraz spacery z patrzeniem na płynące zmienne chmury :), zapraszam do poszukania ze mną śladów nieistniejącej wsi bojkowskiej Choceń. Z nad Cisowca popatrzymy na Bieszczady Wysokie a będąc w dolinie Kalniczki wspomnimy wielkiego geografa, poetę i podróżnika Wincentego Pola z "Szumnego Dworu". Dzień pełen wrażeń zakończymy ogniskiem z kiełbaskami i malinową herbatą w gościnnych progach Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego Knieja; w Nowosiółkach. Za dodatkową opłatą, chętni będą mogli spróbować potraw z dziczyzny oraz ryb, serwowanych przez bar Leśne Smaki zwiedzić wystawę przyrodniczą lub zakupić oryginalne Bieszczadzkie pamiątki. Do miłego zobaczenia na trasie.
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz