REKLAMA
REKLAMA

Tropem historii w dolinie Kalniczki z miodami w tle

PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Tropem historii w dolinie Kalniczki z miodami w tle 8 sierpnia 2021 (wycieczka piesza).

W programie:

– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Tarnawa Górna – Średnie Wielkie
– przejście piesze na odcinku: Średnie Wielkie – Choceń (tereny nieistniejącej wsi) punkt widokowy nad Cisowcem (panorama na Bieszczady) – Średnie Wielkie. Trasa ŚREDNIO-TRUDNA, czas przejścia – ok. 4 godz., punkty do GOT – 12.
– przejazd do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami i herbatą.

Wpisowe:

– 45 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
– 50 zł (przyszli Członkowie PTTK)

Świadczenia:

– bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Grażyna Chytła
– transport, ognisko z kiełbaskami i malinową herbatą oraz ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój i obuwie turystyczne
– wyżywienie i picie na czas przejścia, ochraniacze, kijki, maseczkę, drobną sumę pieniędzy (możliwość kupna dodatkowego jedzenia, napojów i zwiedzenia muzeum) oraz dokument tożsamości.

Przewodnik Grażyna Chytła

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 6 sierpnia (piątek) 2021 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:45. Wyjazd o godz. 9:00. Powrót do Sanoka około godz. 17.00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Przewodnik Grażyna Chytła: każdego kto kocha rzeki, las i góry oraz spacery z patrzeniem na płynące zmienne chmury :), zapraszam do poszukania ze mną śladów nieistniejącej wsi bojkowskiej Choceń. Z nad Cisowca popatrzymy na Bieszczady Wysokie a będąc w dolinie Kalniczki wspomnimy wielkiego geografa, poetę i podróżnika Wincentego Pola z "Szumnego Dworu". Dzień pełen wrażeń zakończymy ogniskiem z kiełbaskami i malinową herbatą w gościnnych progach Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego Knieja; w Nowosiółkach. Za dodatkową opłatą, chętni będą mogli spróbować potraw z dziczyzny oraz ryb, serwowanych przez bar Leśne Smaki zwiedzić wystawę przyrodniczą lub zakupić oryginalne Bieszczadzkie pamiątki. Do miłego zobaczenia na trasie.

06-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)