REKLAMA
REKLAMA

Wejście na imprezę sylwestrową tylko z paszportem covidowym?

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina o elementach rekomendowanych podczas organizacji imprez sylwestrowych i noworocznych.

Rekomendowane postępowanie podczas organizacji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia uczestników oraz zminimalizowaniu ryzyka zakażenia.

GIS zaleca powołanie osoby lub zespołu osób do zadań związanych z dbałością o zachowanie procedur przeciw pandemicznych. Zalecane jest zapewnienie
maseczek i środków ochronnych dla organizatorów, pracowników, czy wykonawców występujących w sylwestrową noc.

Regulamin wydarzenia opracowany przez organizatora powinien uwzględniać zapisy w zakresie bezpieczeństwa epidemicznego, w tym okazanie przez uczestnika certyfikatu COVID przy wejściu na imprezę, jeśli w miejscu wydarzenia znajduje się już określony prawem limit osób– można przeczytać na rządowej stronie.

GIS zaleca kontrolę osób zaczepionych poprzez pokazanie paszportu covidowego, kodu QR, natomiast osób niezaszczepionych poprzez okazanie negatywnego wyniku testu, musi być on zrobiony nie więcej niż 48h przed wejściem na imprezę.
Rekomendowany jest również dystans 1,5 m pomiędzy wykonawcami oraz osobami czekającymi w kolejkach, a także możliwie najczęstsze wietrzenie pomieszczeń. Preferowana są również bilety w formie elektronicznej.

To tylko niektóre rekomendowane wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące imprez sylwestrowych i noworocznych.

źródło: Red., gov


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

30-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich2021-12-30 14:07:35
0 0
Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich umożliwia Ci zaproszenie gości i przeprowadzenie z nimi imprezy pod pretekstem kręcenia programu telewizyjnego. Goście są oficjalnie aktorami i są w pracy. adamkloszewski . wixsite . com / pdfy / sylwester
Odpowiedz
Umowa najmu lokalu2021-12-30 14:09:23
0 0
Umowa najmu lokalu umożliwia Ci pobieranie od gości opłaty za udział w imprezie pod pozorem współponoszenia przez nich kosztów najmu sali na studio filmowe.
Umowa o dzieło na wyprodukowanie filmu z imprezy2021-12-30 14:11:05
0 0
Umowa o dzieło na wyprodukowanie filmu z imprezy uzasadnia dochodzenie od policjanta lub urzędnika sanepid-u odszkodowania z jego prywatnego majątku za szkodę polegającą na utraconym zysku z powodu nielegalnego wtargnięcia do lokalu i przerwania produkcji filmowej.
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)