REKLAMA
REKLAMA

Żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii już w Polsce. Pomogą odbudować ogrodzenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

Żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii już w Polsce. Pomogą odbudować ogrodzenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

POLSKA. Do Polski dotarli już żołnierze oraz wojskowe pojazdy z Wielkiej Brytanii i Estonii. Sojusznicy, wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego będą realizować wspólnie szereg zadań. Jednym z ważniejszych celów będzie odbudowanie i utrzymanie tymczasowego ogrodzenia niszczonego przez służby białoruskie oraz budowa i utrzymanie dróg dojazdowych.

Pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii są już w Polsce. Poinformowało o tym wczoraj Ministerstwo Obrony Narodowej.

Przed nimi spotkanie koordynacyjne z dowódcami Wojska Polskiego, a następnie rozpoczną realizację zadań na granicy polsko-białoruskiej. Dziękujemy za wsparcie! – napisał na Twitterze minister Mariusz Błaszczak.

Jesteśmy wdzięczni za udzielone wsparcie przez naszych sojuszników z Wielkiej Brytanii i Estonii. Atak hybrydowy dokonany na Polskę jest też atakiem na Unię Europejską i Sojusz Północnoatlantycki. Jesteśmy solidarni wobec siebie – dodał w mediach społecznościowych szef resortu.

Zgodę na pobyt na terytorium RP żołnierzy Wielkiej Brytanii oraz Estonii, do wsparcia działań polskiego wojska w kryzysie na wschodniej granicy UE i NATO wydał prezydent Andrzej Duda.

Z kolei Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podało informacje dotyczące liczebności wojsk sojuszniczych w ramach realizowanych obecnie działań.

VIDEO i FOTO: MON – media społecznościowe

04-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ustawa 1066 2021-12-05 12:35:05
0 0
... no bo przecież działa europejska doktryna Breżniewa. Tak jak Breżniew najeżdżał Czechosłowację pod tym hasłem, że no "zagrożony jest socjalizm" i że wszystkie państwa socjalistyczne muszą śpieszyć na pomoc socjalizmowi i tak samo obowiązuje w Euro-kołchozie doktryna Breżniewa tzn. jest nawet stwierdzone na piśmie, że gdzie by demokracja była zagrożona tam wszyscy demokraci muszą na ratunek spieszyć ... -
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)