REKLAMA
REKLAMA

Aktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej

Od 1 sierpnia zostanie przywrócona odprawa ruchu osobowego na wjazd do Polski na przejściu granicznym w Korczowej. Ruch autokarów na wjazd do RP na przejściu w Korczowej nadal jest wstrzymany.

Korczowa (ruch osobowy oraz towarowy)

UWAGA! Od poniedziałku 1 sierpnia br. od godz. 07.00 strona ukraińska wznawia odprawę pojazdów osobowych na przejściu granicznym w Korczowej, na kierunku z Ukrainy do Polski. Zmiany w ruchu wynikały z prac modernizacyjnych prowadzonych po stroni.

UWAGA! DOTYCZY PRZEJŚCIA GRANICZNEGO KORCZOWA-KRAKOWIEC. W związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem infrastruktury do odprawy autokarów na platformie autostradowej strona ukraińska czasowo (do odwołania) wstrzymała odprawy autokarów na kierunku wyjazdowym z Ukrainy/wjazd do Polski. Autobusy są kierowane na sąsiednie przejścia graniczne. Odprawa autobusów na kierunku wyjazdowym z Polski / wjazd do Ukrainy odbywa się na dotychczasowych zasadach.

Medyka (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy),

Budomierz – od 15 czerwca pilotażowo wprowadzono odprawę samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 t (wcześniej tylko ruch osobowy i pojazdów do 3,5 t). Program wprowadzono czasowo na okres 6 miesięcy. Dotyczy on środków transportu przeznaczonych do przewozu towarów, które podlegają kontroli granicznej i celnej. Kontrola graniczna samochodów osobowych oraz autobusów realizowana jest na dotychczasowych zasadach. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na wzrost przepływu towarów przez granicę z Ukrainą.

Krościenko (ruch osobowy oraz towarowy do 7,5 ton).

Przemyśl (ruch kolejowy osobowy)

Decyzją Komendanta Głównego SG doraźnie wprowadzono odprawę ruchu pieszego (kierunek z Ukrainy do Polski) na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą.

BiOSG

31-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)