REKLAMA
REKLAMA

POLSKA. Ambasador Rosji oblany sztuczną krwią! (VIDEO)

POLSKA. Dzisiaj w Rosji świętowany jest Dzień Zwycięstwa. Na cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Warszawie kwiaty chciał złożyć ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew. W pobliżu cmentarza zorganizowano jednak duży protest. Były okrzyki, transparenty, inscenizacje i kilkusetosobowa grupa ludzi ubrana z czerwonymi plamami.  Doszło  też do incydentu. Rosyjski dyplomata został oblany sztuczną krwią. Miał być to wyraz sprzeciwu wobec militarnego ataku Rosji na Ukrainę. W asyście policji Siergiej Andriejew z dużymi trudnościami zdołał ewakuować się z miejsca manifestacji.

Dzisiaj w Rosji świętowany jest Dzień Zwycięstwa. Z tej okazji w okolicach cmentarza Żołnierzy Radzieckich w Warszawie pojawił się ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew. Tradycyjnie już, jak co roku, chciał złożyć kwiaty.

Kilkaset osób postanowiło jednak zorganizować dużą antywojenną demonstrację. Były okrzyki, transparenty, inscenizacje przywołujące rosyjskie zbrodnie dokonane w Ukrainie oraz uczestnicy manifestacji ubrani w prześcieradła oblane czerwoną farbą imitującą krew.

Jak podaje Onet.pl w pewnym momencie doszło do szarpaniny. – Protestujący wyrwali dyplomacie wieńce z rąk i zostały podeptane przed tłum. Dyplomata liczył na to, że tłum się uspokoi i zdoła wejść, ale wtedy w jego kierunku poleciały pojemniki z czerwoną farbą – czytamy w Onecie.

Nie czekając na rozwój wypadków, ambasador postanowił ewakuować się z terenu cmentarza. Został otoczony kordonem policyjnym. Wsiadł do samochodu i nie bez problemów odjechał.

video: Jarosław Kluczka – Twitter, Onet.pl – Twitter

foto: screen z filmu

źródło: Red., Twitter, Onet.pl

09-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)