REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY. Wszystkie szlaki i ścieżki są dostępne dla turystów!

BIESZCZADY. – Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów – poinformował Bieszczadzki Park Narodowy.

W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty. W wyższych partiach gór utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości 0-70 cm (lokalnie, w miejscach zawianych ponad 130 cm).

Większe ilości śniegu zalegają również przy górnych granicach lasu. Stoki o wystawach południowych oraz grzbiety połonin są na znacznym obszarze pozbawione pokrywy śnieżnej. Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, mogą występować oblodzenia.

Należy zachować ostrożność, ponieważ poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. Z uwagi na deszczową aurę zalecamy posiadanie odpowiedniej kurtki oraz zaimpregnowanych butów górskich. Warunki do uprawiania turystyki narciarskiej są raczej niekorzystne – czytamy w komunikacie wydanym przez Bieszczadzki Park Narodowy.

Trwa remont schronu turystycznego „Chatka Puchatka”, bardzo prosimy o niewchodzenie na plac budowy – apelują pracownicy BPN.

Przypominamy

Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz zapoznać się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym.

Zdjęcie podglądowe / Bieszczadzki Park Narodowy

źródło: BPN


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

16-latek chciał zabić małżeństwo nożem. Usłyszał wyrok

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

01-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)