REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Sześciu pijanych kierowców jednego dnia! Policja ma pełne ręce roboty

SANOK / PODKARPACIE. Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Mimo licznych apeli, cyklicznie przeprowadzanych policyjnych akcji i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego funkcjonariusze ujawnili 6 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Troje poniesie odpowiedzialność za przestępstwo, pozostali odpowiedzą za wykroczenie.


W środę około godz. 6, w miejscowości Strachocina, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Mitsubishi. Badanie stanu trzeźwości kierującej samochodem 53-letniej mieszkanki powiatu sanockiego, wykazało w jej organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony przez policjantów przed godziną 10, na ul. Okulickiego w Sanoku. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. W trakcie sprawdzania trzeźwości kierowcy okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Po godz. 17, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednym z parkingów przysklepowych w Sanoku. Kierujący mercedesem w trakcie parkowania uderzył w pojazd marki Mazda. Gdy poszkodowana zauważyła, że mężczyzna prawdopodobnie jest nietrzeźwy o całym zajściu powiadomiła Policję. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że kierowca mercedesa, 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był pijany. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu.

Wszyscy za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

zdjęcie podglądowe / archiwum redakcji

W środę na terenie powiatu sanockiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej jeszcze trzech kierujących pojazdami, którzy pili wcześniej alkohol. U nich, badanie wykazało poniżej 0,5 promila, w związku z czym poniosą odpowiedzialność za popełnienie wykroczenia, jakim jest kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

Policja apeluje

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych – apelują funkcjonariusze.

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

16-latek chciał zabić małżeństwo nożem. Usłyszał wyrok

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

01-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)