REKLAMA
REKLAMA

Blisko tragedii w Międzybrodziu. Potrącenie i ucieczka. Komendant SOK w Zagórzu aresztowany!

MIĘDZYBRODZIE / SANOK / PODKARPACIE. Do dramatycznych scen doszło w ubiegłą sobotę w Międzybrodziu. Kierowca peugeota potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia. Pieszy doznał poważnych obrażeń i przebywa w szpitalu. Dzień później, na jednej z sanockich stacji paliw, zakuto w kajdanki i zatrzymano do wyjaśnień komendanta Straży Ochrony Kolei z posterunku w Zagórzu. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wczoraj, decyzją sądu rejonowego, 37-latek został aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 września, w miejscowości Międzybrodzie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki peugeot potrącił pieszego. W wyniku zdarzenia pieszy doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierujący pojazdem odjechał z miejsca zdarzenia. Został ustalony i zatrzymany do wyjaśnienia. Od mężczyzny pobrana została krew do badań. Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia – przekazuje nam kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że potrącony mężczyzna doznał poważnych obrażeń, przeszedł operację i przebywa w szpitalu. Jego stan określany jest jako ciężki.

Do zatrzymania miało dojść dzień po zdarzeniu na jednej z sanockich stacji paliw. 37-letni mężczyzna miał zostać zakuty w kajdanki i przewieziony do komendy w celu złożenia wyjaśnień.

Podejrzenie udziału w zdarzeniu komendanta SOK z posterunku w Zagórzu potwierdzamy w Prokuraturze Rejonowej w Sanoku.

O sprawie wiadomo już również w Komendzie Głównej SOK.

Funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy – mówi nam Adam Morawski, naczelnik Wydziału ds. Bezpieczeństwa i Obronności Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

Wczoraj Komenda Główna SOK zwróciła się do Sądu Rejonowego w Sanoku z wnioskiem o udzielenie oficjalnych informacji w tej sprawie. Jak się dowiadujemy, odpowiedzi jeszcze nie ma, natomiast decyzja o zawieszeniu zapadła na podstawie innych „oficjalnych doniesień” w tej sprawie.

Zawieszonemu szefowi struktur SOK w Zagórzu grozi wydalenie ze służby.

Może się jednak okazać, że nie to będzie dla niego największym zmartwieniem. W poniedziałek śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Sanoku.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut z art. 177 § 2 w związku z art. 178 § 1 kodeksu karnego oraz drugi z art. 162 § 1 kodeksu karnego. Prokuratura złożyła wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku – przekazuje Marta Leśniak-Popiel, zastępca prokuratora rejonowego w Sanoku.

Zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Art. 177. Spowodowanie wypadku w komunikacji

§ 1.
Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2.
Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 178. Zaostrzenie karalności wobec sprawcy katastrofy lub wypadku

§ 1.
Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, art. 174 lub art. 177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a w wypadku przestępstwa określonego w art. 177 § 2 w wysokości nie niższej niż 2 lata, do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Art. 162. Nieudzielenie pomocy

§ 1.
Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

grafika poglądowa, radiowóz: policja.pl

Do sprawy wrócimy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GLINNE. Śmierć 19-letniej kierującej. Skoda uderzyła w drzewo (ZDJĘCIA)

foto: materiał nadesłany


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

20-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)