REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: BRAK biletomatów w autobusach MKS. Pasażerowie mają pretensje

SANOK / PODKARPACIE. Autobusy miejskie to bardzo popularne środki transportu, z których korzystają zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy naszego miasta. Z powodu pandemii korzystanie ze środków komunikacji miejskiej za sprawą braku możliwości zakupu biletu u kierowcy stało się trudniejsze. Najnowsze autobusy MKS są wyposażone w takie urządzenia, nie mają ich jednak starsze wcześniej eksploatowane w taborze pojazdy.

Zachęcamy do zgłaszania podobnych interwencji za pomocą szablonu – ZGŁOSZENIA / INTERWENCJE

Autobusami miejskimi codziennie przemieszczają się setki mieszkańców Sanoka oraz mieszkańcy sąsiednich gmin do których dociera MKS. Aby móc bezstresowo czekać na autobus najlepiej wcześniej zaopatrzyć się w bilet, jednak problem braku wcześniej wspomnianych urządzeń, dostrzegany jest przez mieszkańców, którzy skarżą się na panującą sytuację.

Jakub Pilch, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta przekazuje nam, że ten temat bardzo absorbuje Radę.

Od samego początku był to temat, który mocno nas nurtował, wiele radnych obecnej kadencji miało w swoim programie właśnie sprawę biletomatów. Liczba osób, która ucierpiała na ich braku, jest bardzo duża. Skargi słyszę nawet do dziś, zresztą ja sam nie raz wsiadałem do autobusu, mając nadzieję, że kupię bilet, a wychodziło tak, że musiałem jechać na gapę – przekazuje nam Jakub Pilch, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, która jest głosem młodszego pokolenia.

Podczas ostatnich obrad Rady Młodzieży, jak zawsze został poruszony temat urządzeń.

Poruszaliśmy ten temat zawsze na posiedzeniach. Na ostatnie zaprosiłem wiceburmistrza Artura Kondrata, obecny był także wiceburmistrz Grzegorz Kornecki oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Romaniak. Ja osobiście sprawę tę komentowałem wcześniej w sferze publicznej, jak i w Internecie, wysłałem także wiadomość w tej sprawie do SPGK, która najprawdopodobniej nie dotarła – informuje przewodniczący.

Brak biletomatów jest poważnym problemem, a liczba autobusów wyposażonych w urządzenia nie jest wystarczająca. Postanowiliśmy się zwrócić do Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej o udzielenie informacji dotyczących liczby autobusów wyposażonych w biletomaty.

Zakład MKS posiada biletomaty w 11. autobusach zakupionych przez Gminę Miasta Sanoka w ramach projektu unijnego – przekazuje nam Grzegorz Petryk, Kierownik Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Wyposażenie pozostałych autobusów w biletomaty to bardzo kosztowne rozwiązanie, ponieważ oprócz zakupu urządzenia dochodzą koszty serwisu, ewentualnych napraw, obsługi. Należy postawić pytanie: – Co z autobusami, które tych urządzeń nie posiadają?

W pozostałych autobusach zostaną zamontowane nowego typu kasowniki elektroniczne przystosowane do obsługi systemu e-bilet (karty miejskiej), który jest obecnie wdrażany. System ten umożliwi pasażerom zakup biletu z wykorzystaniem „portmonetki elektronicznej” lub płatność kartą bankomatową za wybrany wg taryfy bilet. Do obsługi systemu e-bilet są już przystosowane eksploatowane w autobusach biletomaty – mówi Grzegorz Petryk.

Grafika podglądowa. Archiwum redakcji, archiwum SPGK

Karty e-bilet będą personalizowane i wydawane w Biurze Obsługi Klienta w Zakładzie MKS przy ul. Jana Pawła II 59, stanowisko doładowań dostępne będzie na Dworcu Multimedialnym oraz w centrum miasta w biurze „Avanti” – dodaje Kierownik Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Obecnie bilety można kupić drogą elektroniczną za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash dostępnej na telefonach komórkowych oraz bilety papierowe w sieci dystrybucji liczącej 30 punktów sprzedaży na terenie miasta i gmin objętych porozumieniem komunikacyjnym.

Jak się dowiedzieliśmy, Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie ma w planach prowadzenia sprzedaży biletów przez kierowców.

źródło: red., MRM – fb, 


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dobromir Sośnierz o negocjacjach w sprawie Turowa: Negocjacje są owiane tajemnicą!

tvPolska.pl

<


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie
 POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

23-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)