REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA / BYKOWCE: Będzie zmiana lokalizacji masztu?

BYKOWCE / PODKARPACIE. W Bykowcach ma powstać maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy, którzy w bliskim sąsiedztwie mieli by się znajdować, są przeciwni temu zadaniu. O sytuacji pisaliśmy: BYKOWCE: Mieszkańcy nie odpuszczą! Nie chcą masztu! (VIDEO) Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy stanowisko operatora w tej sprawie.

– W ramach swojej działalności operacyjnej P4 sp. z o.o. (operator sieci PLAY) prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju, w tym także w województwie podkarpackim. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego – odpowiada Martin Stysiak z biura prasowego sieci PLAY. 

Jak zaznacza dalej, czasy globalnej pandemii, a w konsekwencji stanu epidemii na terenie Polski, jeszcze wydatniej podkreśliły rolę sprawnej i nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. To dzięki niej możliwe jest zdalne wykonywanie pracy, zapewniającej wielu rodzinom utrzymanie, prowadzenie lekcji na platformach do e-learningu czy też najważniejsze – czyli wezwanie pomocy medycznej, kiedy wymaga tego sytuacja.

– Właśnie ta szczególna sytuacja powoduje, że jako operator dostajemy wiele apeli i listów od mieszkańców miejscowości z całej Polski, którzy proszą o zintensyfikowanie działań inwestycyjnych, nawet w miejscach, gdzie jeszcze niedawno można było spotkać głosy sceptyczne wobec rozwoju technologii bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych – podkreśla M. Stysiak.

Wybór miejsca każdej nowej inwestycji poprzedzony jest szczegółowym procesem analizy, uwzględniającym wiele czynników m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu, czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji bazowych.

– Infrastruktura planowana w Bykowcach jest na początkowym etapie administracyjnym. Inwestor jest obecnie na etapie uzyskiwaniu decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Interwencja w Bykowcach

Interwencja w Bykowcach

Według informacji przekazanych przez operatora w Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia. Dodatkowo każda z inwestycji operatora sieci Play spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowanych m.in. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

– Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności. Jedynie w przypadku poprawnego wyniku takiego badania wykonanego przez niezależne, akredytowane laboratorium pomiarowe, możliwe jest uruchomienie stacji bazowej telefonii komórkowej – dodaje rzecznik.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BYKOWCE: Mieszkańcy nie odpuszczą! Nie chcą masztu! (VIDEO)

13-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

ignorance is bliss 2022-05-13 16:52:14
1 2
tym co wyzywają słusznie zaalarmowanych mieszkańców od ciemnogrodu polecam wsadzić głowę do mikrofalówki. będziecie mieli ten sam efekt tylko bardziej nasilony.
Odpowiedz
Sam wsadź2022-05-15 10:05:33
0 0
sobie tą głowę do mikrofali. Brawo dla tego wykształconego pana co dołączył do bykowieckiego ciemnogrodu i udziela się w każdym materiale video. Chyba stołeczek radnego gminy panu pachnie.
Czerepach2022-05-13 19:41:01
0 2
Widzę, że w Bykowcach zebrali się sami eksperci, którzy mylą promieniowanie jonizujące z niejonizującym. Stacje bazowe telefonii komórkowej promieniowania jonizującego nie wytwarzają, ponieważ nie zawierają radioaktywnych substancji (pierwiastków lub związków chemicznych), a tym bardziej nie są aparatami rentgenowskimi. Nauka, a zwłaszcza „Medycyna Pracy” nie uważa częstotliwości od 1800–3800 MHz (18–38 GHz)… za szkodliwe dla organizmów żywych. Dlaczego? Po prostu dlatego, że te częstotliwości nie należą do promieniowania radioaktywnego. Są milion razy niższe od częstotliwości promieniowania rentgenowskiego. „Czarnobyl, Fukushima, Hiroshima, Nagasaki” nie mają nic wspólnego z emisjami z anten stacji bazowych.
Odpowiedz
co jeden lepszy ekspert2022-05-13 20:14:00
1 1
pierdu pierdu, czytałeś chociażby instrukcję telefonu komórkowego? dziwnym trafem poważne kraje zachodnie mają wyśrubowane normy podczas gdy Polskę traktują jak poligon doświadczalny. wystarczy nająć kilku trolli, "ekspertów", pożyteczni idioci podłapią, a potem zwyzywają od ciemniaków, średniowiecza i katoli nie umiejących w naukę i sprawa załatwiona.
To lepiej zrobisz2022-05-15 10:18:19
0 1
jak wyrzucisz swój telefon komórkowy w cholerę i zainstalujesz zwykły stacjonarny. To nie wiesz że trzymanie telefonu komórkowego przy uchu zwiększa ryzyko wystąpienia raka mózgu? Poczytaj sobie waść na ten temat.
@Czerepach2022-05-16 17:18:46
0 0
Nauka, a zwłaszcza pani prof. Alicja Bortkiewicz z Instytutu Medycyny Pracy udowodniła ścisły związek telefonu komórkowego z glejekiem czyli rakiem mózgu. Badania oparte na kilkunastu tysiącach pacjentów. Uzupełnij więc łaskawie swoją wiedzę zupełnie podobna do bajek w TV o dane naukowe to pogadamy.
zrównoważona depopulacja - NADAJNIK PLUS2022-05-16 17:08:04
0 0
cyt. "...Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego..." - to prawda ALE podkręca się ich moc później jak już pan kolega od pomiarów klepnie właścicielowi tego nadajnika w papierach, że można, bo je tu jestem kierownikiem szatni. Jedynie ważny dokument w świetle prawa chroni więc później Play-e i inne bezduszne niepolskie podmioty przez zarzutami.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

do szkoły2022-05-13 14:51:25
0 0
Ciemnogród trzyma się dobrze. Wszędzie fale radiowe, elektromagnetyczne, promieniowanie i jakoś żyją, ale jak maszt postawić to szaleństwo...
michal 2022-05-13 15:32:02
0 0
lepiej zeby taki maszt powstal w okolicy Raczkowej bo tam naprawde nie ma zasiegu.jest doskonala lokacja na gorze ,,,Jaworzyna miedzy Raczkowa a Grabowka
debilni, ciemni, zacofani francuzi2022-05-13 16:04:48
0 1
dziecisawazne.pl/francja-chroni-dzieci-przed-polem-elektromagnetycznym/ a polska taka nowoczesna...
Do: parę staruchów, chcę wyraźnie powiedzieć:2022-05-13 16:39:00
0 0
spieprzaj dziadu, pozostałym zakresie jestem pod wrażeniem liczenia się przez play z rozsądnym głosem tych, którzy nie chcą masztu w dolinie
Według przedostatnich badań (ostatnie są sponsorowane)2022-05-13 23:35:37
0 1
Brak jest jednoznacznych i przejrzystych regulacji prawnych. Brak jednolitych standardów. Brak kompetencji i sprzętu do och wykonywania przez tych co mają urzędowo badać. Nie ma pełnych i dostępnych publicznie informacji.
do domorosłych ekspertów2022-05-14 08:45:16
0 1
Zamiast wyzywać mieszkańców Bykowiec od ciemnogrodu, średniowiecza, zacofania poproście operatora tej sieci że chcecie takie maszty u siebie, przed swoimi domami, bo to jest i ładne, nie zaśmiecają okolicy liśćmi jak te wstrętne drzewa i będzie można korzystać dalej z podarowanych przez miasto laptopów w ramach programu o przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu,
Szanowny PLAY2022-05-14 16:19:11
0 1
spełniasz wymogi ustawowe- fakt, faktem jest też chłopski rozum, na którym naciął sie nie jeden profesor, maszt w dolinie jest sprzeczny z ludzkim rozsądkiem- dla dobra nas wszystkich, klientów- znajdź działkę na wzgórzu, a spełnisz te same wymogi ustawy, a wielu przyklaśnie, także twoich klientów- czasem warto nie iść na łatwiznę, choć to tylko w Bykowcach, o których nikt nie słyszał ani w N.Y., ani w Tokyo; działka- dochodzik dla wlaściciela- wymogi ustawowe- MOŻNA LEPIEJ PRZECIEŻ TO NIE INWESTYCJA NA 2 TYGODNIE
ESANOKU:)))2022-05-14 16:36:24
0 0
przykro mi,że nie dostajecie żadnego wsparcia( wyśpiewywane co chwilę 250tys. tak jakby można było wszystko kupić), ; nie zgadzam się z niektórymi rzeczami i komentarzami, które przedstawiacie, ale wypowiadanie różnych poglądów jest i jak kto chce szukanie potem konsensusu- jak kto chce, jest właściwą drogą- krytyka powinna sprowadzać niektórych na ziemię, uczyć pokory, bo nikt nie jest bezbłędny i idealny, jakbyście dostawali te 250tys i pisali bzdety nikt Was by nie czytal, ludzie naprawdę myślą rozsądnie, jesteście OKAY- respekt
sanok2022-05-14 17:03:52
0 1
I oklolice to bida nedza I glupota
do: sanok2022-05-14 17:20:21
0 1
jak ci bidno- idź do pracy, jak ci głupio, poczytaj szuberta
PLAY-u, powiem Ci Sanoczaninem- jaki sens?2022-05-14 17:40:29
0 0
węzeł gordyjski krawata/ i usztywniony na lata/ badasz odbicie w witrynie/ ty płyniesz i tamto płynie/ w zapachu spalin przez mosty/ liany lin, anten porosty/ gazet pstrokate skrzydła/ i reklam malowidła
100 razy2022-05-15 10:05:11
0 1
Tak spelniacie normy. 100 razy normy zostaly pod Was podwyższone. Ta technologia kwalfikuje sie pod bron wojskową. Won, a reszte masztow tez ściągnięcie, albo zlecą.
serdeczna prośba2022-05-15 12:48:38
0 0
Mam w imieniu mieszkańców Sanoka gorącą prośbę, by nam pomogli mieszkańcy Bykowiec i Trepczy. By wyszli na ulice i żądali usunięcia wszelkich masztów, anten w Sanoku. Uratujecie nasze zdrowie i życie. Głupota goni głupotę. "Byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna". Z masztów w Sanoku korzystacie, ze szkół w Sanoku korzystacie, z przedszkoli w Sanoku korzystacie. To bierzcie się do roboty u siebie. A pani, która opowiada o tym, że przy robieniu zdjęć RTG, wykonująca zdjęcie osoba jest w ołowianym fartuchu, po prostu opowiada bzdury, czyli kłamie.
popierający2022-05-15 15:17:11
0 0
chłopek roztropek w niebieskim urodził się po spożyciu konserwy z Czarnobyla, jego matka przy porodzie miała ołowiany fartuch więc wszystko się zgadza
Kominiarz 2022-05-15 15:20:51
0 0
Poznaję, pracują przy produkcji gumy i już dawno sadza mózg przeżarła.
studnie głębinowe2022-05-15 18:39:35
0 0
a gdyby tak maszt postawić na dnie studni, to byłoby jeszcze niżej
Kot prezesa2022-05-15 19:47:34
0 0
Nie radzę, ja transmituję - wy tańczycie.
NiemenCrystal2022-05-16 12:30:29
0 0
Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/