REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA / BYKOWCE: Będzie zmiana lokalizacji masztu?

BYKOWCE / PODKARPACIE. W Bykowcach ma powstać maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy, którzy w bliskim sąsiedztwie mieli by się znajdować, są przeciwni temu zadaniu. O sytuacji pisaliśmy: BYKOWCE: Mieszkańcy nie odpuszczą! Nie chcą masztu! (VIDEO) Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy stanowisko operatora w tej sprawie.

– W ramach swojej działalności operacyjnej P4 sp. z o.o. (operator sieci PLAY) prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji infrastrukturalnych na terenie całego kraju, w tym także w województwie podkarpackim. Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego – odpowiada Martin Stysiak z biura prasowego sieci PLAY. 

Jak zaznacza dalej, czasy globalnej pandemii, a w konsekwencji stanu epidemii na terenie Polski, jeszcze wydatniej podkreśliły rolę sprawnej i nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. To dzięki niej możliwe jest zdalne wykonywanie pracy, zapewniającej wielu rodzinom utrzymanie, prowadzenie lekcji na platformach do e-learningu czy też najważniejsze – czyli wezwanie pomocy medycznej, kiedy wymaga tego sytuacja.

– Właśnie ta szczególna sytuacja powoduje, że jako operator dostajemy wiele apeli i listów od mieszkańców miejscowości z całej Polski, którzy proszą o zintensyfikowanie działań inwestycyjnych, nawet w miejscach, gdzie jeszcze niedawno można było spotkać głosy sceptyczne wobec rozwoju technologii bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych – podkreśla M. Stysiak.

Wybór miejsca każdej nowej inwestycji poprzedzony jest szczegółowym procesem analizy, uwzględniającym wiele czynników m.in. pomiary jakości sygnału wykonywane w terenie, obciążenie sieci, zgłoszenia klientów dotyczące jakości usług, uwarunkowania terenu, czy wreszcie dostosowanie lokalizacji do siatki już istniejących stacji bazowych.

– Infrastruktura planowana w Bykowcach jest na początkowym etapie administracyjnym. Inwestor jest obecnie na etapie uzyskiwaniu decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Interwencja w Bykowcach

Interwencja w Bykowcach

Według informacji przekazanych przez operatora w Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia. Dodatkowo każda z inwestycji operatora sieci Play spełnia wszelkie normy zawarte w obowiązujących aktach prawnych i kontrolowanych m.in. przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

– Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego do środowiska w miejscach dostępnych dla ludności. Jedynie w przypadku poprawnego wyniku takiego badania wykonanego przez niezależne, akredytowane laboratorium pomiarowe, możliwe jest uruchomienie stacji bazowej telefonii komórkowej – dodaje rzecznik.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BYKOWCE: Mieszkańcy nie odpuszczą! Nie chcą masztu! (VIDEO)

13-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

ignorance is bliss 2022-05-13 16:52:14
1 2
tym co wyzywają słusznie zaalarmowanych mieszkańców od ciemnogrodu polecam wsadzić głowę do mikrofalówki. będziecie mieli ten sam efekt tylko bardziej nasilony.
Odpowiedz
Sam wsadź2022-05-15 10:05:33
0 0
sobie tą głowę do mikrofali. Brawo dla tego wykształconego pana co dołączył do bykowieckiego ciemnogrodu i udziela się w każdym materiale video. Chyba stołeczek radnego gminy panu pachnie.
Czerepach2022-05-13 19:41:01
0 2
Widzę, że w Bykowcach zebrali się sami eksperci, którzy mylą promieniowanie jonizujące z niejonizującym. Stacje bazowe telefonii komórkowej promieniowania jonizującego nie wytwarzają, ponieważ nie zawierają radioaktywnych substancji (pierwiastków lub związków chemicznych), a tym bardziej nie są aparatami rentgenowskimi. Nauka, a zwłaszcza „Medycyna Pracy” nie uważa częstotliwości od 1800–3800 MHz (18–38 GHz)… za szkodliwe dla organizmów żywych. Dlaczego? Po prostu dlatego, że te częstotliwości nie należą do promieniowania radioaktywnego. Są milion razy niższe od częstotliwości promieniowania rentgenowskiego. „Czarnobyl, Fukushima, Hiroshima, Nagasaki” nie mają nic wspólnego z emisjami z anten stacji bazowych.
Odpowiedz
co jeden lepszy ekspert2022-05-13 20:14:00
1 1
pierdu pierdu, czytałeś chociażby instrukcję telefonu komórkowego? dziwnym trafem poważne kraje zachodnie mają wyśrubowane normy podczas gdy Polskę traktują jak poligon doświadczalny. wystarczy nająć kilku trolli, "ekspertów", pożyteczni idioci podłapią, a potem zwyzywają od ciemniaków, średniowiecza i katoli nie umiejących w naukę i sprawa załatwiona.
To lepiej zrobisz2022-05-15 10:18:19
0 1
jak wyrzucisz swój telefon komórkowy w cholerę i zainstalujesz zwykły stacjonarny. To nie wiesz że trzymanie telefonu komórkowego przy uchu zwiększa ryzyko wystąpienia raka mózgu? Poczytaj sobie waść na ten temat.
@Czerepach2022-05-16 17:18:46
0 0
Nauka, a zwłaszcza pani prof. Alicja Bortkiewicz z Instytutu Medycyny Pracy udowodniła ścisły związek telefonu komórkowego z glejekiem czyli rakiem mózgu. Badania oparte na kilkunastu tysiącach pacjentów. Uzupełnij więc łaskawie swoją wiedzę zupełnie podobna do bajek w TV o dane naukowe to pogadamy.
zrównoważona depopulacja - NADAJNIK PLUS2022-05-16 17:08:04
0 0
cyt. "...Wszystkie stosowane urządzenia nadawcze spełniają wymogi norm oraz polskiego prawa, a przed uruchomieniem podlegają obowiązkowemu badaniu pod kątem zgodności z obowiązującymi limitami emisji pola elektromagnetycznego..." - to prawda ALE podkręca się ich moc później jak już pan kolega od pomiarów klepnie właścicielowi tego nadajnika w papierach, że można, bo je tu jestem kierownikiem szatni. Jedynie ważny dokument w świetle prawa chroni więc później Play-e i inne bezduszne niepolskie podmioty przez zarzutami.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)