REKLAMA
REKLAMA

Konkurs „Wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej”. Znamy laureatów! (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Niebieszczanach odbył się konkurs „Wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej”, którego inicjatorem był Poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski.

Konkurs organizowany jest przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, kierowany do młodzieży uczęszczającej do klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie.

Konkurs poprzedzały wykłady połączone z prezentacją multimedialną prowadzone przez przedstawicielki Wszechnicy Sejmowej p. Wiolettę Zakrzewską oraz p. Patrycję Szlosowską. Następnie 35 uczniów szkół z terenu Gminy Sanok przystąpiło do pisemnej części konkursu. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, sprawdzającego wiedzę z następujących zagadnień:

tryb ustawodawczy;
zasady i tryb powoływania: posłów, senatorów, Prezydenta RP;
zadania i funkcje Sejmu i Senatu;
wiedza o współczesnym Sejmie.

Troje uczniów stanęło na podium otrzymując nagrody rzeczowe z rąk Posła Piotra Uruskiego oraz Wójta Gminy Sanok Anny Hałas.

miejsce – Maja Kopiczak kl. VIII (Szkoła Podstawowa w Falejówce)
miejsce – Jakub Sokół kl. VIII (Szkoła Podstawowa w Niebieszzczanach)
miejsce- Anna Morawska kl. VIII (Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach)

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a Panu Posłowi Piotrowi Uruskiemu dziękujemy za podjęcie inicjatywy konkursu na terenie naszej Gminy, a także objęcie honorowym patronatem.

źródło: Gmina Sanok

foto: materiały nadesłane

 

22-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)