REKLAMA
REKLAMA

Konwój wozów strażackich jedzie na Ukrainę! (VIDEO)

Konwój wozów strażackich jedzie na Ukrainę! (VIDEO)

POLSKA. Mija 14 dzień działań wojennych na Ukrainie. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych na terenach przygranicznych, jak i w całej Polsce, niosą pomoc uchodźcom, którzy przekraczają granicę naszego kraju.

Strażacy PSP we współpracy z przedstawicielami PKP koordynują transporty kolejowe uchodźców z woj. podkarpackiego i lubelskiego do innych części kraju.

– Pomoc, którą udzielamy zaczęła obejmować coraz większe obszary. Kadeci oraz podchorążowie ze szkół pożarniczych uczestniczą również w pracach związanych z pakowaniem darów zebranych w różnego rodzaju akcjach czy zbiórkach, które są najczęściej jedynymi środkami pomocowymi do przetrwani – mówią strażacy.

Dzięki szybko skoordynowanej pomocy pojawiły także kolejne transporty potrzebnego sprzętu dla ukraińskich strażaków. Strażacy błyskawicznie zareagowali na apel komendanta głównego.

Druhowie zbierają hełmy, ubrania, buty specjalne i inny sprzęt pożarniczy. Ponadto, trwa przekazywanie samochodów ratowniczo – gaśniczych do ukraińskiej straży pożarnej. Na 7 marca polscy strażacy zadeklarowali przekazanie ok. 170 samochodów oraz ponad 2000 palet na których znajdują się hełmy, ubrania, buty specjalne i inny sprzęt pożarniczy.

Jeden z konwojów wozów strażackich przekazanych Ukrainie jechał dziś (tj. 09.03)  drogą ekspresową S19 w województwie Lubelskim.

Ofiarność jaką w obecnej sytuacji oferują polscy strażacy funkcjonuje na poziomie międzynarodowym. Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności w Komendzie Głównej PSP stało się koordynatorem dla straży pożarnych z całego świata, które będą oferować sprzęt pożarniczy dla strażaków z Ukrainy.

Solidaryzując się z sąsiadami zza wschodniej granicy, intensywnie pracujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo uchodźcom i przekazać jak najszybciej wsparcie sprzętowe naszym kolegom na Ukrainie – mówią strażacy.

źródło: red., KG PSP/gov.

video: materiał nadesłany


 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szukamy sprzętu hokejowego, dla młodych hokeistów z Ukrainy

Przyjaciel Putina w Przemyślu! Dostał wymowny prezent od prezydenta miasta (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)