REKLAMA
REKLAMA

Kradli drewno… ale mieli pecha (FOTO)

O sporym szczęściu mogą mówić osoby, które w połowie stycznia usiłowały dokonać kradzieży drewna w leśnictwie Czarnorzeki w okolicy wsi Krasna (Nadleśnictwo Kołaczyce). Jodła ścinana piłą ręczną na wysokości około metra od ziemi, w trakcie prowadzenia rzazu rozłupała się, a upadający pień przygniótł złodziejskie narzędzie, pozbawiając sprawców możliwości dokończenia dzieła.

– Dorodna jodła w wieku 70 lat o pierśnicy 45 cm była ścinana z pogwałceniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i jak widać na zdjęciach poleciała w kierunku jednego ze sprawców, przygniatając na szczęście tylko piłę „moja-twoja” – relacjonuje Łukasz Krzakiewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce. – Przygnieciona piła została przykryta kamieniami, ściółką i mchem dla zamaskowania. Sprawcy działali prawdopodobnie w miniony weekend.

W ostatnich latach notuje się znaczny spadek liczby kradzieży i masy drewna z lasu. W 2011 zanotowano na terenie RDLP w Krośnie 557 przypadków kradzieży drewna, natomiast w roku ubiegłym statystyki Straży Leśnej odnotowały 146 takich zdarzeń. Częściej zdarzają się obecnie przypadki kradzieży drewna z pnia, niż z gotowego zapasu na składach chronionych przez metalowe rogatki wjazdowe, fotopułapki i kamery.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
foto:Straż Nadleśnictwa Kołaczyce


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Konfederacja rośnie w siłę na Podkarpaciu! Olbrzymie zainteresowanie spotkaniami z Braunem i Korwinem-Mikke! (VIDEO)

19-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

...2022-01-19 16:22:51
0 0
Wielka mi afera ku..rwa , normalnie przestępcy ! Może kogoś nie stać na opał i idzie i jak nie ma wyjścia to kradnie , na pewno nikt kogo by było stać nie poszedł by i nie ryzykował i ile się trzeba namęczyć przy tym . Jak tak dalej wszystko bd drożeć to takich akcji bd coraz więcej . Pierdolony Nowy Ład
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)