REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy sukces akordeonistów z Sanoka! (ZDJĘCIA)

SANOK. Młodzi akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku znakomicie rozpoczęli nowy rok szkolny. Filip Siwiecki, uczeń kl.V PSM II st., oraz Kacper Kosztyła, uczeń kl. IV PSM II st., z klasy Andrzeja Smolika wzięli udział w pierwszym tegorocznym konkursie w Miami na Florydzie w USA.

International Festival Online Competition „American Charm” Konkurs odbył się 15 września b.r. Uczniowie rywalizowali z najlepszymi akordeonistami w kategorii gry solowej oraz zespołowej, w kategorii wiekowej 17- 20 lat. Obaj uczniowie:  Filip Siwiecki, jak i Kacper Kosztyła zdobyli I miejsca. Pierwsze miejsce wywalczył również duet Filip&Kacper

Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie „Monolit Festivals” pod przewodnictwem Prezydenta J.M. Lopeza Gonzalesa, zaś w Jury zasiadali: Eduardo Calvet, Steve Prince i Wiliam Jackson. Podobnie znakomite wyniki-pierwsze miejsca solo i w duecie-osiągnęli Filip i Kacper w Sydney w Australii w rozstrzygniętym 20 września INTERNATIONAL FESTIVAL ONLINE COMPETITION „Under The Skies Of Australia”, gdzie Jury przewodniczył Joyce Taylor.

Wymienieni akordeoniści wraz z młodszym kolegą Mateuszem Neckarem z kl.VI PSM I st. 29 września b.r. uczestniczyli w Międzynarodowych Muzycznych Mistrzowskich Warsztatach „Akademia brzmień” w Przemyślu. Razem z młodymi muzykami z Polski, Ukrainy i Austrii doskonalili swoje umiejętności u dr. hab. Rafała Grząki z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który wyrażał się z dużym uznaniem o poziomie gry sanockich akordeonistów i wytypował ich do występu podczas Koncertu Finałowego. Młodzi artyści w dniu 30 września zaprezentowali swoje umiejętności na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, a ich występy zostały nagrodzone wielkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. 

źródło: materiały nadesłane


Wokalistka z Tarnawy Górnej i autorski singiel „To Ja”. POSŁUCHAJCIE! (VIDEO, WYWIAD)

foto (3): materiały nadesłane / archiwum prywatne

 

14-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)