Nie było niespodzianki. Sanoczanie zakończyli sezon. Brawa za walkę!

Drużyna STS-u Sanok nie była faworytem w rywalizacji ćwierćfinałowej Polskiej Hokej Ligi z ekipą Re-Plast Unii Oświęcim. Choć w sezonie zasadniczym w bezpośrednich pojedynkach lepiej wypadli sanoczanie, to jednak zespół znad Soły był 2. ekipą sezonu zasadniczego, a sanoczanie zajęli 7. lokatę.

Przed dzisiejszym meczem, w rywalizacji do czterech zwycięstw,  oświęcimianie prowadzili 3:1. Najpierw były dwie minimalne porażki w Oświęcimiu. Gospodarze wygrali odpowiednio 2:1 i 3:2. W pierwszym meczu w Sanoku to podopieczni Mikki Elmo byli górą, wygrywając 4:2. Drugi mecz padł jednak łupem gości i zwycięstwem 5:2. Sanoczanie jeżeli chcieli zostać w grze musieli wygrać kolejne starcie.

Niestety, nie było to dziś nam dane. Sanoczanie przez całe spotkanie walczyli, ale zawodnicy Thomasa Coolena byli bardzo skuteczni i to oni powalczą o medale mistrzostw Polski.

W połowie pierwszej tercji bramkę dla gospodarzy zdobył Ryan Glenn. Na 2:0 w 28 minucie podwyższył Aleksandr Strielcow. Nadzieję w serca sanockich kibiców wlał w 37 minucie Julius Marva, gdy wpakował gumę do bramki gospodarzy. Kolejne szybkie dwie bramki oświęcimian, w odstępie 25 sekund, pozbawiły zespół STS-u szans na zakończenie spotkania w korzystny dla siebie sposób. Strzelali kolejno Teddy Da Cost i Wasilij Strielcow. Była 38 i 39 minuta gry. W trzeciej tercji do bramki STS-u trafili jeszcze raz Aleksandr Strielcow i Peter Bezuška.

Sanoczanie kończą sezon, ale na pewno z podniesionymi głowami. Po pierwsze, że w sezonie zasadniczym mogli walczyć i wygrywać z każdą drużyną, tegorocznej kampanii Polskiej Hokej Ligi. Po drugie, że w rywalizacji z Unią Oświęcim, walczyli o każdy centymetr lodowiska grali bardzo często efektowny hokej.

Na szczegółowe podsumowania przyjedzie na pewno czas.