REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Kompletnie pijany pieszy szedł złą stroną drogi. Został potrącony (ZDJĘCIE)

POWIAT JASIELSKI. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W środę wieczorem w Pielgrzymce, kierująca osobowym oplem potrąciła 69-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

W minioną środę około godz. 19.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze wojewódzkiej nr 993 w Pielgrzymce. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w miejscu nieoświetlonym. Kierująca osobowym oplem, jadąc drogą wojewódzką nr 993 w kierunku Nowego Żmigrodu potrąciła mężczyznę, który szedł w tym samym kierunku, nieprawidłową stroną drogi.

Mężczyzna był nietrzeźwy, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,4 promila alkoholu. Na szczęście po udzieleniu mu pomocy medycznej okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu po zmroku, szczególnie w tych trudnych warunkach atmosferycznych. Przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym – używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

źródło: KPP Jasło


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kierowca2022-11-25 14:32:02
0 0
ciekawe czyja to bedzie wina
Odpowiedz
Zuza2022-11-25 14:33:29
0 0
ciemno, bez odblasków, po zlej strone jezdni i jeszcze teraz, gdy robi sie coraz szybciej ciemno...masakra... i mozna miec kogos na sumieniu
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)