REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Kontrabanda skonfiskowana! Zabezpieczono ponad TONĘ nielegalnego tytoniu! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy skarbowej przewoził w samochodzie 26-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego. Nielegalny towar zabezpieczyli leżajscy policjanci w miejscowości Stare Miasto podczas kontroli drogowej. Gdyby tytoń trafił na rynek naraziłby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o kwotę ponad 525 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek 11 stycznia br. w miejscowości Stare Miasto. Kryminalni z Leżajska uzyskali informację, że kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter może przewozić znaczne ilości tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wspólnie z policjantami z leżajskiej drogówki zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. W jego środku ujawnili bale tytoniowego suszu.

26-latek z powiatu kazimierskiego, który kierował mercedesem, został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas jego oględzin zabezpieczono 40 bali suszu tytoniowego o łącznej wadze 1042 kg (około 25 kg każda). W działaniach policjantów wsparli funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Rzeszowa wraz z psem służbowym Bianką.

Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła ponad 525 tys. zł. Kontrabanda została skonfiskowana.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

źródło: KPP Leżajsk


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie
 POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

19-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)