REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Policjanci ćwiczyli z amerykańskimi żołnierzami (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Mieleccy policjanci współpracują z żołnierzami 82 Dywizji Powietrznodesantowej, stacjonującej na terenie mieleckiego lotniska. W ostatnim czasie, funkcjonariusze wzięli udział w wielu wspólnych szkoleniach, także z innymi służbami. Ćwiczenia mają na celu wymianę doświadczeń, poznanie swoich możliwości oraz zgranie w sytuacji konieczności wspólnego reagowania.

Jednym z elementów współpracy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu z żołnierzami Military Police 82 Dywizji Powietrznodesantowej, stacjonującej na terenie lotniska w Mielcu, są wspólne ćwiczenia. Do udziału w szkoleniach zapraszani są strażnicy miejscy, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, ratownicy medyczni Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, a także funkcjonariusze Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, Straży Granicznej oraz CBŚP.

Ciekawym doświadczeniem były dla policjantów ćwiczenia z zakresu wejść siłowych i odblokowywania obiektów, przeprowadzone wspólnie z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Wszechstronne wyszkolenie oraz sprzęt, jakim dysponują, był kolejnym nowym doświadczeniem dla uczestników ćwiczeń.

Przeprowadzono również szkolenie z zakresu zatrzymań niebezpiecznych przestępców oraz tresury psów służbowych. Strona amerykańska zaprezentowała możliwości swoich psów bojowych oraz ich przewodników, natomiast przewodnicy z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu dali pokaz tresury, posłuszeństwa oraz ujawniania materiałów niebezpiecznych przez swoich czworonożnych podopiecznych.

Funkcjonariusze uczestniczyli również w ćwiczeniach zorganizowanych przez 82 Dywizję Powietrznodesantową w zakresie zarządzania kryzysowego, w którym udział brali ratownicy medyczni oraz strażacy. Celem ćwiczeń było przede wszystkim zsynchronizowanie działań podczas sortowania TRIAGE, które jest procedurą medyczną polegającą na segregacji rannych w wypadku masowym w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowań.

Zwieńczeniem współpracy pomiędzy mielecką Policją a amerykańskimi żołnierzami był towarzyski mecz piłki nożnej. Podczas spotkania, przedstawiciele 82 Dywizji Powietrznodesantowej podziękowali Komendantowi Powiatowemu Policji w Mielcu podinsp. Tomaszowi Graździe za partnerstwo i umacnianie sojuszu amerykańskiego w mieleckiej społeczności. Drużyna składająca się z mieleckich funkcjonariuszy wygrała mecz z wynikiem 3:2. Żołnierze amerykańscy już zapowiedzieli rewanż.

źródło: KPP Mielec

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Motorowerzysta pijany! (NOWE INFORMACJE)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

21-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)