REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Motorowerzysta pijany! (NOWE INFORMACJE)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka policja podaje nowe informacje w sprawie wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II. Okazało się, że kierujący motorowerem był pijany. Przypomnijmy, że został on uderzony przez samochód osobowy.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Sanoku. Kierująca renaultem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Kierujący jednośladem mężczyzna został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14, na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Jana Pawła II w Sanoku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Renault, 19-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego, skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście.

W wyniku zderzenia, kierujący jednośladem 59-letni mieszkaniec powiatu sanockiego doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Badanie wykazało, że motorowerzysta w organizmie miał 0,9 promila alkoholu, natomiast kierująca renaultem była trzeźwa.

Zebrany na miejscu materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

O wypadku pisaliśmy tutaj:

SANOK. Kolejny wypadek na tym samym skrzyżowaniu. Motorowerzysta w szpitalu (VIDEO, ZDJĘCIA)

Z kolei o powtarzających się w tym miejscu kolizjach i wypadkach między innymi tutaj:INTERWENCJA. Feralne skrzyżowanie w Sanoku. Na razie bez szans na zmiany (VIDEO, ZDJĘCIA, ANKIETA)

SANOK. Potrącenie dziewczynki na feralnym skrzyżowaniu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Feralne, pechowe, niebezpieczne – takich słów często używają mieszkańcy mówiąc o tym miejscu. Oczywiście, najwięcej zależy od samych kierowców i pieszych oraz innych uczestników ruchu, ale czy tylko od nich? O ewentualne zmiany poprawiające bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, bądź plany w tym zakresie zapytaliśmy w kilku instytucjach. Poznaliśmy również policyjne statystyki związane z wypadkami i kolizjami w tym miejscu na przestrzeni ostatnich 15 miesięcy.

Na wskazanym skrzyżowaniu w 2021 roku odnotowano 7 zdarzeń drogowych, w tym 2 wypadki drogowe i 5 kolizji, natomiast w bieżącym roku 3 zdarzenia drogowe, w tym jeden wypadek i 2 kolizje – przekazywała nam kom. Monika Hędrzak w kwietniu br.

Rzecznik sanockiej komendy dodaje ponadto, że w kwestii bezpieczeństwa na drodze, w tym na przedmiotowym skrzyżowaniu, należy pamiętać, że przede wszystkim zależy ono od samych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy! Nie jesteśmy sami na drodze i to głównie my decydujemy o wielu czynnikach, które sprawiają, że jedziemy czy poruszamy się bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek zachować ostrożność, czy też szczególną ostrożność i stosować się do przepisów oraz zasad ruchu drogowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SONDA: Niebezpieczne skrzyżowanie, czy roztrzepani kierowcy i piesi? (VIDEO)

Niebezpieczne skrzyżowanie w Sanoku. Wybudować rondo? (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

19-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)