REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Sypią się gigantyczne mandaty. Tym razem 2000 zł

PODKARPACIE. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Wczoraj policjanci przemyskiej drogówki zatrzymali 39-latka, który jechał z prędkością 113 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2000 zł, 14 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

Wczoraj po godz. 17, w miejscowości Lipa, policjanci wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna kierował osobowym nissanem i jechał z prędkością 113 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczył tym samym aż o 63 kilometry. Poczynania kierującego uwiecznił policyjny miernik prędkości.

39-latek stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Przypominamy!
Kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

źródło: KMP Przemyśl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Blisko tragedii w Międzybrodziu. Potrącenie i ucieczka. Komendant SOK w Zagórzu aresztowany!

grafika poglądowa, radiowóz: policja.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Pozdrowienia od Sanoczan!!! 2022-09-22 13:29:27
0 0
Pozdrawiam ciemnogród J**** P** !!! I cała tą ich inflację!!!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)