REKLAMA
REKLAMA

Policyjne statystyki z długiego weekendu

PODKARPACIE. Policyjne działania związane z przedłużonym weekendem zakończyły się w niedzielę. Głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym drogami naszego województwa. Od środy doszło do 28 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 29 osób zostało rannych. Policjanci ujawnili 81 nietrzeźwych kierujących.

Wiele osób skorzystało z kilku wolnych dni i zdecydowało się na wyjazd. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, do służby skierowaliśmy dodatkowe patrole. Funkcjonariusze dbali, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych. W sytuacji utrudnień, organizowali objazdy i ręcznie kierowali ruchem.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeździli zbyt szybko, nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowo wyprzedzali – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali też uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Absolutnym priorytetem było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy byli nietrzeźwi.

W czasie trwania działań na podkarpackich drogach doszło do 28 wypadków, w których 29 osób zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci ujawnili i zatrzymali 81 nietrzeźwych kierujących.

W piątek doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków. W Jasionce w powiecie rzeszowskim zginęła 67-letnia piesza. Została potrącona przez kierującego osobową kią. W Majdanie Królewskim, w powiecie kolbuszowskim kierowca dacii potrącił 87-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Piesza nie przeżyła. W sobotni wieczór, w Rudzie w powiecie mieleckim zginął 21-letni kierowca seata. Samochód, którym kierował zjechał z drogi, kilkakrotnie koziołkował i uderzył w przepust.

źródło: KWP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

REGION. Groźny wypadek. Zmiażdżony przód dostawczaka. Kierowca nieprzytomny (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

20-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)