REKLAMA
REKLAMA

Pościg za uzbrojonymi przestępcami. Efektowne ćwiczenia policjantów (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie zakończyły się tygodniowe ćwiczenia z zakresu taktyki prowadzenia działań pościgowych przez policjantów pełniących służbę w oddziałach i samodzielnych pododdziałach prewencji Policji. Brało w nich udział blisko pół tysiąca funkcjonariuszy.

Była to kontynuacja projektu realizowanego przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji finansowanego z unijnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nazwą „Szkolenie funkcjonariuszy Policji w zakresie prowadzenia działań pościgowych”. Dwie poprzednie edycje tego projektu odbyły się w 2019 roku na poligonach w Wędrzynie i Drawsku Pomorskim. Kolejną – aż do teraz – odłożyła w czasie wpierw epidemia Covid-19, a potem sytuacja na naszej wschodniej granicy.

W ćwiczeniach na poligonie w Nowej Dębie uczestniczyli policjanci jednostek: OPP w Białymstoku, OPP w Kielcach, OPP w Rzeszowie, SPPP w Radomiu, SPPP w Płocku oraz OPP w Krakowie. Kierownikiem ćwiczeń był zastępca dyrektora GSP KGP młodszy inspektor Jacek Witas.

Organizatorzy ćwiczenia przygotowali dla policjantów kilkanaście epizodów, które mogą przydarzyć się w codziennej służbie, m.in. pościg za uzbrojonymi przestępcami, działania zmierzające do zatrzymania sprawców przestępstw lub zbiorowe naruszenia porządku publicznego. Policjanci mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności związanych z posługiwaniem się mapami przyrządami nawigacyjnymi oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii takich jak dron, kamery termowizyjne i noktowizory. Nie zabrakło (chyba najatrakcyjniejszych) ćwiczeń z prowadzenia działań z wykorzystaniem śmigłowca Mi-8 Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP.

Ćwiczenie to zostało przygotowane przez Wydział Operacyjny Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji przy wsparciu przedstawicieli OPP Białystok oraz OPP Łódź, jak również szkół Policji — WSPol, CSP i SP Słupsk oraz wojska, które udostępniło Policji teren do przeprowadzenia ćwiczeń, a także zaplecze logistyczne.

(BKS KGP / zdj. Andrzej Chyliński, Jacek Herok (obaj „Gazeta Policyjna”)

źródło: KWP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

DĘBNA. Groźne zderzenie podczas wyprzedzania. 1500 zł mandatu (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

02-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)