REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwana listami gończymi Ukrainka wpadła na granicy!

PODKARPACIE. 28-letnia obywatelka Ukrainy zgłosiła się 24 stycznia do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Medyce. W trakcie sprawdzeń w bazach teleinformatycznych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemka jest w zainteresowaniu polskich służb.

Jak się okazało, chcąc uniknąć konsekwencji prawnych, zmieniła nazwisko. Pod wcześniejszą tożsamością była poszukiwana dwoma listami gończymi za nieuregulowane kary grzywny. Aktualny był też wpis mówiący o tym, że jest osobą niepożądaną na terytorium krajów strefy Schengen.

Kobieta usłyszała zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznała. Dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Straż Graniczna unieważniła jej wizę pracowniczą. Po uregulowaniu zaległych kar grzywny została zawrócona na Ukrainę.

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali czworo cudzoziemców, którzy chcąc uniknąć konsekwencji prawnych, postanowili zmienić swoje dane osobowe. W minionym 2021 roku ujawniono łącznie 42 takie osoby.


źródło: BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Artur DZIAMBOR: NIE: dla polityki rządu! Jesteśmy rynkiem TAŃSZEGO PRACOWNIKA w Europie
tvPolska.pl

26-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)