REKLAMA
REKLAMA

Powstał bojowy pojazd dla wojska marki Autosan! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas Międzynarodowych Targów Służb Mundurowych i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Kielcach, Huta Stalowa Wola zaprezentowała Taktyczny Pojazd Wielozadaniowy 4×4 dla służb mundurowych marki Autosan! Część produkcji tego wozu bojowego ma na stałe odbywać się w sanockiej fabryce.

W ramach Międzynarodowych Targów Służb Mundurowych i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Kielcach, na stoisku organizowanym przez Polską Grupą Zbrojeniową Huta Stalowa Wola zaprezentowała Taktyczny Pojazd Wielozadaniowy 4×4 dla służb mundurowych firmowany marką sanockiej fabryki Autosan.

Po raz pierwszy na targach POLSECURE prezentujemy Taktyczny Pojazd Wielozadaniowy z przeznaczeniem dla służb mundurowych. Jest to nowoczesna konstrukcja z kabiną opancerzoną w układzie 4×4, która może być wykorzystana w ciężkich warunkach operacyjnych. Pojazd stanowi najnowszą propozycję Huty Stalowa Wola do szerokiego wykorzystania, np. do transportu sprzętu i ludzi zapewniając jednocześnie wysoką mobilność i wymagany poziom bezpieczeństwa – powiedział Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Zdaniem szefa HSW parametry techniczne wozu Autosan bez problemu spełnią wymogi formacji takich jak choćby straż graniczna, policja czy żandarmeria wojskowa. Czy oznacza to, że Autosan postawi teraz w głównej mierze na produkcję pojazdów wojskowych? Zapytamy o to w fabryce w najbliższym czasie.

Huta Stalowa Wola prezentuje nowy pojazd oraz wymienia jego parametry i zalety:

– Pojazd terenowy o wysokiej mobilności w stałym układzie napędowym 4×4;
– Konstrukcja pojazdu posiada doskonałe właściwości trakcyjne w trudnych warunkach terenowych oraz zapewnia wysoki komfort jazdy;
– Obszerna kabina pomieści ośmioosobową załogę wraz z wyposażeniem;
– Pojazd może być bazą dla wersji specjalistycznych, np. wozu rozpoznawczego, wozu dowodzenia czy ewakuacji medycznej;
– Konstrukcja dachu umożliwia montaż dodatkowego wyposażenia, np. systemu obserwacyjnego lub stanowiska strzeleckiego;
– Ładowność, która przy II poziomie ochrony balistycznej wg. STANAG 4569 wynosi 5 ton;
– Masa własna wozu wynosi 13 ton;
– Zasięg maksymalny to 700 km;
– Maksymalna prędkość: 110km/h.

Jak podaje serwis Auto-Świat.pl, pojazd będzie produkowany w Polsce, a część produkcji będzie odbywała się w fabryce Autosana, dlatego właśnie na masce znajduje się znaczek producenta autobusów. 

Miał on być opracowywany od 2020 r. z czeską Tatrą i był tworzony do pełnienia funkcji pojazdu dowodzenia i rozpoznania dla systemów artyleryjskich.

foto (2): Huta Stalowa Wola

źródło: Red., Huta Stalowa Wola, Auto-Świat.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

INTERWENCJA. Feralne skrzyżowanie w Sanoku. Na razie bez szans na zmiany (VIDEO, ZDJĘCIA, ANKIETA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

29-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)