REKLAMA
REKLAMA

PRESJA MA SENS: Rząd PiS wycofuje się z obowiązku szczepień

Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z wprowadzenia obowiązku szczepień dla poszczególnych grup? Od 1 marca nadal obowiązkowe szczepienia dla zawodów medycznych, póki co z obowiązku wykluczeni zostali nauczyciele i służby mundurowe. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia podkreśla jednak, że nie będzie decyzji o szczepieniu tych grup zawodowych od 1 marca, jednak nie oznacza to, że nie będzie jej w ogóle.


ZOBACZ TAKŻE RZESZÓW : SZOKUJĄCA SEGREGACJA SANITARNA w Wojsku ! KONFEDERACJA Grzegorz Braun Andrzej Zapałowski


Od 1 marca nie będzie obowiązku szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli – powiedział Wojciech Andrusiewicz w Radiu Plus. Zastrzegł jednak, że brak obowiązku szczepień od pierwszego marca nie oznacza tego, że w nie będzie to egzekwowane w ogóle.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zaznaczył, że z powodu szczepień medyków nie jest możliwe w tak krótkim czasie przeprowadzenie szczepienia dla nauczycieli i służb mundurowych.

To dobra wiadomość. Pozostało pilne wycofanie z rozporządzenia obowiązku szczepień dla medyków – ta decyzja nie ma umocowania ustawowego – skomentowała posłanka PiS, Anna Maria Siarkowska.

W przypadku medyków mówimy o tym, że od 1 marca ten obowiązek będzie egzekwowany, to znaczy, że taka osoba będzie musiała być w pełni zaszczepiona. Więc, co logiczne, tego nie da się przeprowadzić w tak krótkim okresie w stosunku do innych grup zawodowych – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Oznacza to, że wraz z nadejściem marca medycy chcący pracować z pacjentami będą musieli być w pełni zaszczepieni, podobnie jak w przypadku szczepienia na żółtaczkę, które jest obowiązkowym szczepieniem wśród lekarzy i pielęgniarek i bez niego nie są oni dopuszczeni do pacjentów.

Nie można dopuścić kogoś, kto nie jest osobą bezpieczną dla pacjentów – zaznaczył.

Wojciech Andrusiewicz zapytany również o to, czy nie obawia się braków kadrowych w związku z obowiązkowymi szczepieniami.

Lekarz powinien być przede wszystkim osobą bezpieczną dla pacjenta – odparł.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia stwierdził również, że to od dyrektora danej placówki będzie zależało, czy niezaszczepioną osobę przesunie do działu administracyjnego, czy podejmie inną decyzję.

grafika podglądowa

źródło: PAP

Czy SZCZEPIENIA powinny być PRZYMUSOWE dla nauczycieli i służb mundurowych?


TAK
NIE
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK (47)
NIE (177)
Zagłosuj.
08-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)