REKLAMA
REKLAMA

REGION. Kijem bejsbolowym pobili dwóch mężczyzn. Odpowiedzą przed sądem

REGION. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzą dwaj mieszkańcy Jasła, którzy są podejrzani o rozbój, pobicie i stosowanie groźby bezprawnej w celu zmuszenia do określonego zachowania. Zatrzymani przez policjantów 27 i 32-latek, używając niebezpiecznych narzędzi, pobili dwóch mężczyzn. Stosując przemoc ukradli także pokrzywdzonym papierosy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek około godz. 19.30 w Jaśle przy ul. Lwowskiej. Jak ustalili interweniujący policjanci, dwaj mieszkańcy Jasła, w wieku 27 i 32 lat, zaatakowali dwóch mężczyzn. Napastnicy pobili pokrzywdzonych używając przy tym kija bejsbolowego. Jednemu z nich grozili także użyciem noża, żądając wydania pieniędzy lub telefonu komórkowego. Ostatecznie napastnicy używając siły zabrali pokrzywdzonym jedynie papierosy i uciekli.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania podejrzanych o rozbój mężczyzn. Na szczęście pokrzywdzeni nie odnieśli poważnych obrażeń. W toku realizowanych czynności, śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków i przeanalizowali zapisy monitoringu. W efekcie prowadzonych działań, w niedzielę 13 listopada, zatrzymali w miejscu zamieszkania podejrzanych o rozbój mężczyzn.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów pobicia i rozboju oraz stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia pokrzywdzonych do określonego zachowania. Podejrzani częściowo przyznali się do zarzutów i złożyli wyjaśnienia.

Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

źródło: KPP Jasło

foto nagłówek; zdjęcie podglądowe / arch.red.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kto wystrzelił rakietę na Polskę? Prezydent USA o wstępnych ustaleniach (VIDEO, ZDJĘCIA)

16-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

trzy paski2022-11-16 14:18:59
0 0
pewnie ta husaria stadionowa która tak obnosi się ze słowem "honor" xD
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)