REKLAMA
REKLAMA

REGION: Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych

DĘBICA / PODKARPACIE. Policjanci z wydziału ruchu drogowego dębickiej komendy pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała piesza. 14-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście okazało się, że nastolatce nic poważnego się nie stało. Kierowca, który ją potrącił, został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł i 15 punktami karnymi.

Wczoraj około godz. 9, policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu pieszej na ul. Wielopolskiej w Dębicy. Na miejscu okazało się, że kierowca seata, mieszkaniec Stasiówki, nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych, w wyniku czego potrącił nastolatkę lusterkiem pojazdu. 14-letniej mieszkance Dębicy nic poważnego się nie stało. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, są obowiązani: zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącemu.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum Policji.

KPP Dębica

23-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

ja2022-11-23 15:39:18
0 0
Jesli potracenie bylo lusterkiem, to albo rzeczywiście piesza ledwo umknęła przed samochodem... albo obstawiałbym bardziej ze to ona wtargnęła na przejście nie upewniwszy sie ze nie spowoduje zagrożenia i uderzyła w samochód.....
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)