REKLAMA
REKLAMA

Rząd wprowadza „Tarczę Antyputinowską”. Zapowiedź derusyfikacji polskiej gospodarki (VIDEO)

Rząd wprowadza „Tarczę Antyputinowską”. Zapowiedź derusyfikacji polskiej gospodarki (VIDEO)

POLSKA. – Rozpoczynamy razem derusyfikację polskiej i europejskiej gospodarki. Przewrót kopernikański, o którym mówi Przewodniczący Rady Europejskiej, to jest to, co w końcu zrozumiały społeczeństwa zachodnie. To co my mówiliśmy i przestrzegaliśmy, co oni w końcu zrozumieli, że trzeba odejść od zależności od Rosji – powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowano dzisiaj konferencję prasową, podczas której premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wdrożenie w życie „tarczy antyputinowskiej”.

Rozpoczynamy razem derusyfikację polskiej i europejskiej gospodarki. Przewrót kopernikański, o którym mówi Przewodniczący Rady Europejskiej, to jest to, co w końcu zrozumiały społeczeństwa zachodnie. To co my mówiliśmy i przestrzegaliśmy, co oni w końcu zrozumieli, że trzeba odejść od zależności od Rosji – powiedział dzisiaj podczas spotkania z dziennikarzami premier RP Mateusz Morawiecki.

Jak przekonywał szef rządu, wojna Rosji z Ukrainą wywołuje ogromne gospodarcze turbulencje na całym świecie.

By z nimi walczyć zdecydowaliśmy się wprowadzić „Tarczę Antyputinowską” – bo tak umownie nazwaliśmy pakiet działań rządu – zaznaczył Morawiecki.

Tarcza ma na celu:

– dalszą walkę z inflacją
– wsparcie tworzenia miejsc pracy
– ochronę firm działających wcześniej na rynku rosyjskim
– derusyfikację polskiej i europejskiej gospodarki
– dywersyfikację energetyczną – budowę gazociągu bałtyckiego i gazoportu w Świnoujściu
– zapobieganie wzrostom cen żywności
– wsparcie rolników w produkcji rolnej i dopłaty do nawozów – 500 zł do każdego hektara – do 50 ha użytków rolnych, a do łąk i pastwisk – 250 zł za każdy hektar – do 50 ha.

Tarcza Antyputinowska ma być następcą Tarczy Antykryzysowej i Antyinflacyjnej, które zostały wprowadzone podczas pandemii koronawirusa.

Już dziś nad realizacją programu dopłat pracują intensywnie wicepremier i szef Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk i szefowa Ministerstwo Klimatu i Środowiska minister Anna Moskwa, którym bardzo dziękuję. Gdy tylko otrzymamy zgodę European Commission natychmiast wprowadzimy te rozwiązania. Musimy myśleć o przyszłości, planować na kilka kroków do przodu. Nasze przewidywania dotyczące rozwoju sytuacji geopolitycznej w ostatnich latach sprawdziły się. Dzięki zapobiegliwości rządu Prawo i Sprawiedliwość uniknęliśmy wielu zagrożeń. Nie na wszystko mamy wpływ. Putin jest nieprzewidywalny, ale dzięki konsekwentnej realizacji naszego programu Tarczy Antyputinowskiej będziemy robić wszystko, by zabezpieczyć Polskę i naszych sojuszników przed zagrożeniami, jakie niesie przyszłość – napisał na swoim profilu na Facebooku Mateusz Morawiecki.

źródło: KPRM – Fb, Mateusz Morawiecki – Fb

18-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)