REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Drenaż portfeli. Paliwo 8 ZŁOTYCH ZA LITR!

SANOK / PODKARPACIE. Ostatnie miesiące przyniosły ogromne podwyżki cen paliw. Opłata za tankowanie wzrosła o dwa złote za litr! Dzisiaj w Sanoku, na wszystkich odwiedzonych przez nas stacjach, benzynę 98 zatankujemy już za grubo ponad 8 zł! Na niektórych stacjach PB 95 również przekroczyła 8 zł za litr. Eksperci i analitycy rynku paliw zgodnie przyznają, że to wcale nie koniec podwyżek i że wkrótce możemy zbliżyć się do kolejnej psychologicznej granicy. Otwarcie zaczyna się mówić o 10 zł za litr.

Eksperci zajmujący się rynkiem paliw nie mają złudzeń. Przed nami bardzo drogi czerwiec. Ceny podstawowych surowców rosną o kilkanaście groszy tydzień do tygodnia. W skrajnych przypadkach jest to nawet kilkadziesiąt groszy na litrze.

Według monitoringu cenowego prowadzonego przez serwis e-petrol.pl, w połowie zeszłego tygodnia benzyna bezołowiowa 95 kosztowała średnio w sprzedaży detalicznej 7,55 zł/l, co oznacza, że cena wzrosła w tydzień o 22 gr, kierowcy silników wysokoprężnych również mogli zauważyć podwyżkę, ale jej skala wyniosła zaledwie 4 gr na litrze – przeciętnie za litr diesla trzeba było zapłacić 7,13 zł. W przypadku cen autogazu od kilku tygodni widać tendencję zniżkową, w ostatnim tygodniu tankujący LPG płacili za paliwo do swoich aut średnio 3,59 zł za litr – czytamy w e-petrol.pl.

Już niespełna tydzień temu, analitycy ostrzegali, że drugi tydzień czerwca przyniesie kolejne, skokowe wręcz podwyżki cen paliw. Prognozy te sprawdzają się, co zdecydowanie nie wpływa dobrze na nastroje kierowców.

W najbliższych dniach krajowi producenci paliw nie wprowadzą zmian do swoich cenników hurtowych. Wynika to z braku wyznacznikowych notowań międzynarodowych, na bazie których kalkulowane są ceny w polskich rafineriach. Zmiany w cenach hurtowych mogą pojawić się najwcześniej we wtorek. Ten brak nowych cenników w Orlenie i Lotosie nie oznacza niestety braku zmian cen na stacjach. Wg analiz e-petrol.pl w drugim tygodniu czerwca czekają nas bardzo wyraźne podwyżki, które obejmą podstawowe gatunki paliw – zaznaczają specjaliści e-petrol.pl.

W Sanoku ceny benzyny bezołowiowej 95 już oscylują już w okolicach 8 zł. Na niektórych stacjach przekroczyły tę granicę. Tańszy pozostaje olej napędowy, choć i jego cena stale rośnie.

Prognozy na kolejne miesiące nie są optymistyczne. Otwarcie zaczyna się mówić o tym, że niedługo paliwo możemy tankować za 10 zł za litr.

A pomyśleć, że nieco ponad rok temu, pisaliśmy o tym, że ceny podstawowych paliw przekroczyły 5 zł i zastanawialiśmy się „dlaczego jest tak drogo”?

W Sanoku paliwo już ponad 5 zł! Dlaczego tak drogo?

Dzisiaj trudno nawet wyobrazić sobie długość kolejki do stacji, która zdecydowałaby się na sprzedaż paliwa za 5 zł.

Drastyczne podwyżki rozpoczęły się po wybuchu wojny w Ukrainie. Przed 24 lutego paliwo można było zatankować za około 5,75 zł za litr.

ZOBACZ: SANOK: Olbrzymie kolejki po paliwo❗️ (ZDJĘCIA)SANOK. Spokojniej na stacjach paliw. Tak było w piątek rano (VIDEO, ZDJĘCIA).

grafika poglądowa

W środę rano (około 7:30) odwiedziliśmy 8 najpopularniejszych sanockich stacji paliw. Wszędzie benzyna 98-oktanowa (tam, gdzie jest dostępna), kosztuje już ponad 8 zł za litr. W większości przypadków ceny podstawowych paliw, czyli PB95 oraz ON, są wyższe niż średnia krajowa.

SANOK

Stacja paliw 1:
Pb98 – 8,20 zł
Pb95 – 7,99 zł
ON – 7,55 zł

Stacja paliw 2:
Pb98 – 8,55 zł
Pb95 – 8,05 zł
ON – 7,59 zł

Stacja paliw 3:
Pb95 – 7,96 zł
ON – 7,43 zł

Stacja paliw 4:
Pb98 – 8,59 zł
Pb95 – 7,99 zł
ON – 7,55 zł

Stacja paliw 5:
Pb98 – 8,57 zł
Pb95 – 7,97 zł
ON – 7,45 zł

Stacja paliw 6:
Pb95 – 7,95 zł

Stacja paliw 7:
Pb98 – 8,57 zł
Pb95 – 7,97 zł
ON – 7,45 zł

Stacja paliw 8:
Pb95 – 7,98 zł
ON – 7,45 zł

* Dane z sanockich pylonów zapisano dnia 8 czerwca 2022 r. w godzinach 7:20-8:00.

Przed nami drogi czerwiec i benzyna po 8 zł za litr (e-petrol.pl)

Yotube.com / epetrolpl
źródło: Red., e-petrol.pl

08-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)