REKLAMA
REKLAMA

BUKOWSKO. Kompletnie pijany 36-letni kierowca. Miał ponad 3 promile!

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Zdecydowana postawa będącego poza służbą funkcjonariusza placówki Straży Granicznej w Wetlinie, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował volkswagenem, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 36-latek stracił prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12, w miejscowości Bukowsko w powiecie sanockim. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że będący poza służbą funkcjonariusz placówki Straży Granicznej w Wetlinie, zwrócił uwagę na poruszający się pojazd marki Volkswagen. Sposób jazdy wskazywał, że kierujący samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, zmuszając inne pojazdy do hamowania i zjeżdżania do krawędzi jezdni w celu uniknięcia kolizji. Dodatkowo kierujący volkswagenem na skrzyżowaniu zignorował znak „STOP”. Funkcjonariusz Straży Granicznej natychmiast zareagował. Jadąc wraz z pasażerem uniemożliwił kierującemu volkswagenem dalszą jazdę i zabrał kluczyki od samochodu, a o zdarzeniu powiadomił Policję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego pojazdem. Przeprowadzone badanie wykazało 3,3 promila alkoholu w organizmie 36-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, natomiast pojazd, którym się poruszał odholowano. 36-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zdecydowana reakcja funkcjonariusza Straży Granicznej w czasie wolnym od służby, który uniemożliwił jazdę pijanemu mężczyźnie, zasługuje na pochwałę.

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOCZEK. Pijany 44-latek wjechał do rowu (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

08-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)