REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Duże utrudnienia dla kierowców. Zamknięte ulice (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj w Sanoku meta 4. etapu Tour de Pologne. Organizacja wyścigu w naszym mieście wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Niektóre ulice lub ich fragmenty są całkowicie zamknięte od samego rana, niektóre będą zamykane w momencie, gdy kolarze będą się zbliżać do grodu Grzegorza. Publikujemy ważne informacje na ten temat oraz zdjęcia z przygotowań.

Szczegółowe informacje dotyczące utrudnień w ruchu w Sanoku opisane zostały w biuletynie Tour de Pologne, dedykowanym czwartemu etapowi największego wyścigu kolarskiego w kraju. Można go pobrać tutaj:

BIULETYN. CZWARTY ETAP LESKO-SANOK. KLIKNIJ

We wtorek, 2 sierpnia, odbędzie się IV etap „Tour de Pologne”, który przejedzie ulicami Sanoka. Wyścig rozpocznie się w Lesku o godz. 12.25 i na teren powiatu sanockiego wjedzie do miejscowości Ropienka tuż przed godz. 16.

Następnie peleton przejedzie przez Tyrawę Wołoską, Wujskie, Załuż, Bykowce, Sanok – ulicami: Przemyska Lwowska, Kolejowa, Jagiellońska, Kościuszki, Rymanowska, Rondo Beksińskiego, Dmowskiego, Staszica, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Zamkowa.

Metę IV etapu zaplanowano na Rynku w Sanoku.

Planowane zamknięcie dróg w Sanoku nastąpi w godz. 11:00 – 15:30 (Tour de Pologne Junior) ul. Rynek, 3-go Maja, Kościuszki, Mickiewicza, Szopena, 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, Żwirki i Wigury, Zamkowa oraz od godz. 15:30 (Tour de Pologne) ul. Przemyska, Lwowska, Kolejowa, Jagiellońska, Kościuszki, Rymanowska, Rondo Z. Beksińskiego, Dmowskiego, Staszica, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Zamkowa, Rynek.

Ruch będzie stopniowo przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe wyścigu, który planowany jest w Sanoku. Policja i służby organizatora zastrzegają, że podany czas utrudnień może ulec zmianie.

Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obsłudze wyścigu oraz przygotowanie scenografii mety całkowicie wyłączone z ruchu w dniu 2.08.2022 w godzinach 06:00 do 22:00 zostaną:  ul. Staszica, częściowo ul. Mickiewicza, częściowo ul. Żwirki i Wigury, ul. Zamkowa i Rynek.

W dniach 1-2.08.2022 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na następujących ulicach: Przemyska, Lwowska, Kolejowa, Jagiellońska, Kościuszki, Rymanowska, Rondo Z. Beksińskiego, Dmowskiego, Staszica, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Szopena, 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, Zamkowa i Rynek.

Parkowanie lub pozostawienie pojazdów w dniach 1-2 sierpnia na wyżej wymienionych ulicach wbrew obowiązującemu w tym czasie oznakowaniu drogowemu skutkować będzie – na podstawie: art. 130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o Ruchu Drogowym (Dz.U 2021 poz. 450) ich odholowaniem na koszt właściciela.

Z powodu zamknięcia dla ruchu ulicy Żwirki i Wigury oraz Zamkowej wraz z ruchem poprzecznym w dniu 2.08.2022 w godzinach 06:00 do 22:00 nie będzie możliwości wyjazdu/dojazdu do posesji położonych na następujących ulicach: Orzeszkowa, Jana III Sobieskiego, Berka Joselewicza, Sanowa, Rybacka, Cerkiewna i Mickiewicza.

TRASA WYŚCIGU

Trasa wyścigu przez Miasto prowadzi następującymi ulicami:

1. Wyścig Tour de Pologne: Przemyska, Lwowska, Kolejowa, Jagiellońska, Kościuszki, Rymanowska, Rondo Z. Beksińskiego, Dmowskiego, Staszica, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Zamkowa, Rynek.

2. Wyścig Tour de Pologne Junior: Rynek, 3-go Maja, Kościuszki, Mickiewicza, Szopena, 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, Żwirki i Wigury, Zamkowa, Rynek.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które chcą przemieszczać się po terenie miasta Sanoka swoimi pojazdami w trakcie trwania wyścigu kolarskiego, aby korzystali z obwodnicy miasta oraz układu komunikacyjnego na Zasaniu, unikając ulic w ciągu trasy przejazdu wyścigu przebiegającej przez centrum miasta.

źródło: Tour de Pologne, materiału organizatora

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Meta Tour de Pologne w Sanoku! OGLĄDAJ NA ŻYWO

SANOK. LESKO. Utrudnienia w ruchu w związku z Tour de Pologne.

źródło: KPP Sanok

02-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)