REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Łącznik z rondem Beksińskiego. Większe możliwości rozwoju (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Trwa budowa łącznika z wybudowaną obwodnicą Sanoka, a rondem im. Zdzisława Beksińskiego. Inwestorem jest Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Łącznik ma zostać oddany do użytku w I połowie 2023 roku. 

Inwestycję w ubiegły piątek wizytowali: poseł na Sejm RP Piotr Uruski, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Adam Drozd.

Piotr Uruski. Archiwum prywatne

– Łącznik drogowy jest kolejnym wielkim przedsięwzięciem, które doszło do skutku tylko dzięki determinacji i uporowi śp. Burmistrza Tadeusza Pióro. Dziękuję radnym sejmiku Monice Brewczak i Adamowi Drozdowi za wspieranie tej inwestycji oraz zaangażowanie w sprawy Miasta Sanoka i regionu – stwierdza Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

I dodaje: – Budowę łącznika zapowiadał marszałek województwa Władysław Ortyl wraz z burmistrzem Tadeuszem Pióro w 2015 roku i od tego momentu cały czas staramy się o środki i realizację tego niezwykle ważnego dla Sanoka przedsięwzięcia drogowego.

Wybudowany łącznik ma za zadanie jeszcze bardziej odciążyć ruch samochodów w centrum miasta, co wpłynie na bardziej płynną komunikację w całym regionie.

Piotr Pilch. Archiwum UMWP

– Wskutek realizacji tego zadania zwiększy się również potencjał i możliwości rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu sanockiego – podkreśla Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Decyzja o budowie łącznika zapadła przeszło 7 lat temu. Niestety pierwsza firma nie poradziła sobie z zadaniem, ze względu na trudny teren oraz wzrost kosztów. Konieczne było wyłonienie innego wykonawcy. Obecnie to inwestycja sięgająca rzędu 22 mln zł.

Adam Drozd. Archiwum UMWP

– Trzykrotnie zwiększaliśmy dofinansowanie do tego zadania. Trzeba było mocno przekonywać członków komisji infrastruktury do tego, aby pieniądze trafiły do Sanoka, a nie innej części województwa. Sprawa była trudna, ale także dzięki wsparciu przewodniczącego komisji, (Stefan Bieszczad – przyp. red.), udało się te środki wygospodarować – wyjaśnia Adam Drozd, radny sejmiku.

Łącznik będzie miał długość 1,4 km. Połączy on drogę wojewódzką nr 886 z drogą krajową nr 28 (obwodnica). W ramach zadania zostanie: wybudowana droga, przebudowane rondo im. Zdzisława Beksińskiego w zakresie budowy nowego wlotu, wybudowany zostanie wiadukt nad linią kolejową nr 108. Powstaną drogi dojazdowe,  most nad dopływem do Potoku Płowieckiego, ścieżki rowerowe stanowiące dojście/dojazd do planowanej ulicy Śródmiejskiej i istniejącej ul. Śniegowej. Wybudowane zostaną ponadto zjazdy, przepusty czy urządzenia ochrony środowiska (w tym przejścia dla zwierząt).

13-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)