REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Przemoc w rodzinie. Debata społeczna z udziałem policji (ZDJĘCIA)

SANOK. Policjanci z sanockiej komendy zorganizowali debatę społeczną dotyczącą działań podejmowanych na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać szczegółów procedury „Niebieska Karta” oraz dowiedzieć się jakie instytucje zajmują się powyższą tematyką i gdzie można szukać pomocy.

Wczoraj o godz. 10, w sali „Klubu Górnika”w Sanoku, odbyła się powiatowa debata społeczna poświęcona tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Sanoku. Podczas spotkania policjanci przedstawili między innymi zasady procedury „Niebieskiej Karty” uwzględniając podstawy prawne, mówili o rodzajach przemocy oraz o obowiązku reagowania na przypadki znęcania się nad osobą najbliższą. Wskazali także, jakie instytucje zajmują się powyższą tematyką oraz możliwości uzyskania wsparcia i pomocy.

Debacie przewodniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku nadkom. Tomasz Balawajder. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oraz zainteresowane osoby prywatne.

Podczas debaty, policjantka realizująca zdania z zakresu profilaktyki społecznej st. asp. Izabela Rowińska, wyjaśniła szczegóły dotyczące działań podejmowanych na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Omówiła metody i rodzaje działań przestępców w stosunku do osób najbliższych oraz przekazała, jak należy reagować i gdzie szukać wsparcia i pomocy.

Ważnym elementem debaty była dyskusja moderowana przez kom. Monikę Hędrzak, podczas której uczestnicy zgłaszali wnioski i rekomendacje dla policjantów oraz innych instytucji. Przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji pomocowych zgłaszali również swoje propozycje, oczekiwania i potrzeby, które zostały ujęte w formie wniosków.

Poruszane kwestie oraz zgłaszane uwagi zostaną wykorzystane podczas działań podejmowanych przez sanocką Policję. Ich realizacja zostanie przedstawiona za kilka miesięcy podczas debaty ewaluacyjnej. 

źródło: KPP Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Problem przemocy w rodzinie coraz większy

Przemoc domowa. Wzrasta liczba Niebieskich Kart!

24-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

zdecydowanie2022-11-24 11:47:12
0 0
takich spotkań powinno być więcej
Odpowiedz
Krysia2022-11-24 11:47:50
0 0
dobrze, że takie spotkanie sa organizowane, ofiary beda mogly się dowiedziec jak postebowac
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)