REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Szkolenie dla wolontariuszy (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. 7 października w Centrum Usług Senioralnych w Sanoku odbyło się szkolenie dla wolontariuszy zorganizowane przez Powiatowe Centrum Wolontariatu w Sanoku.

Wolontariuszy – uczniów szkół średnich, ich nauczycieli oraz wykładowców powitała prezes Czesława Kurasz, która przybliżyła historię sanockiego wolontariatu oraz zaprezentowała film nakręcony z okazji 20-lecia działalności Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku.

Młodzi ludzie wysłuchali wykładu Macieja Drwięgi, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku na temat zagrożeń wynikających ze stosowania środków odurzających.

Pan Marcin Patronik wyjaśnił na czym polega budowanie relacji wspierającej. Osoby chętne mogły porozmawiać indywidualnie z psychologiem.

Wolontariusze wzięli również udział w kursie pierwszej pomocy przeprowadzonym przez dr. Krzysztofa Jakubowskiego oraz w zajęciach z samoobrony przygotowanych przez policjantów. Poznali też zasady BHP obowiązujące w pracy wolontariusza. Wykład poprowadziła dr Aneta Mielnik.

Starostwo Powiatowe w Sanoku

10-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)