REKLAMA
REKLAMA

Słynne gigantyczne zaspy w Płonnej! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Słynne gigantyczne zaspy w Płonnej! (VIDEO, ZDJĘCIA)

PŁONNA / GMINA BUKOWSKO. Odwilż nie straszna wielkim zaspom w miejscowości Płonna w gminie Bukowsko. Jak co roku i tym razem, przejeżdżając drogą wojewódzką nr 889, można podziwiać tę swoistą atrakcję dla mieszkańców okolicznych miejscowości oraz dla turystów. Publikujemy ZDJĘCIA z dzisiaj oraz materiał VIDEO.

Zaspy, które tworzą się w miejscowości Płonna w powiecie sanockim, doczekały się nie lada popularności. Co roku robionych jest przy nich setki zdjęć. Często sięgają one wysokości grubo ponad 2 metrów. Dla mieszkańców okolicznych wiosek, ale także dla przebywających w naszym regionie turystów stanowią zimową atrakcję.

Słynne zaspy spotkamy jadąc drogą wojewódzką nr 889, tuż za Karlikowem, w niewielkiej miejscowości Płonna w gminie Bukowsko. Tuż przy granicy z geograficznymi Bieszczadami Zachodnimi i Beskidem Niskim, na Pogórzu Bukowskim.

Są one przykładem zasp powstających w naturalny sposób, gdy wiatr znosi padający lub unosi z ziemi lekki, najczęściej „suchy” (silnie zmrożony) śnieg, nawiewając go w miejsca, w których złożone zostają jego ziarenka, tworzące z czasem wzniesienie.

grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ zdjęcia wykonane 8 lutego.

Foto: Damian Biskup

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wędkarze wpadli do stawu. Błyskawiczna akcja ratunkowa strażaków! (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

11-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)