SANOK / PODKARPACIE. W sanockim Skansenie trwa V jubileuszowa edycja „Biegów Górskich Sanok”, których organizatorem jest Stowarzyszenie „SanOK Biega”. Sportowcy mogli zmierzyć swoje siły i umiejętności na trzech dystansach: 10 km, 26 km i 50 km. Rywalizacji na urokliwych trasach towarzyszy świetna, rodzinna atmosfera. Oprócz konkurencji biegowych dla młodszych i starszych, przygotowano wiele atrakcji na czele z prelekcją dotyczącą wątków historycznych, pokazem zawodników Samuraj Sanok i prezentacją ratownictwa.
Portal eSanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym V jubileuszowej edycji „Biegów Górskich Sanok”
Start i meta biegu zlokalizowane są w jednym z największych w Europie Muzeum Budownictwa Ludowego, a pierwszy i ostatni kilometr wszystkich dystansów przebiegał przez poszczególne sektory niezwykle urokliwego sanockiego Skansenu.
„Biegi Górskie Sanok” powróciły po roku przerwy spowodowanej pandemią. Organizatorzy przygotowali do wyboru trzy trasy:
• Pierwsza dycha – 10km
• Orli – 26 km
• Słonny – 50 km
W ramach tegorocznej edycji odbyły się także biegi dla najmłodszych, realizowane w ramach projektu: „Pro defensione, pro historia- wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski – II edycja na lata 2022-23”.
Poszczególne kilometry tras przebiegały przez niezwykłe miejsca, z których roztaczają się zachwycające widoki na Sanok, pasmo Gór Słonnych oraz Bieszczady. Najciekawsze miejsca na trasie to Orli Kamień oraz szybowisko w Bezmiechowej, gdzie zlokalizowane były punkty żywieniowe, na których czekały pyszności przygotowane m.in. przez KGW w Wujskiem.
Na licznie zgromadzonych w Skansenie uczestników oraz kibiców czekały również inne atrakcje. Prelekcję dotyczącą historycznych postaci związanych z Ziemią Sanocką wygłosiła harcmistrz Krystyna Chowaniec, Honorowa Obywatelka Sanoka.
Efektowny pokaz umiejętności zafundowali publiczności zawodnicy i zawodniczki klubu Samuraj Trans-San Sanok.
Były oficjalne powitania, otwarcie imprezy oraz start biegu na 10 km.
Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów i partnerów, do których należy zaliczyć:
• Miasto Sanok z Burmistrzem Miasta Sanoka Tomaszem Matuszewskim
• Powiat Sanocki
• Muzeum Budownictwa Ludowego
• Sanocką Fundację Rozwoju Sportu
• Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu
• Nadleśnictwo Brzozów
• Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku
źródło: Red., Biegi Górskie Sanok – nadesłane
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz