REKLAMA
REKLAMA

Terytorialsi złożą przysięgę wojskową w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 16 października br. żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” złożą przysięgę wojskową. Uroczystość będzie finałem szkolenia podstawowego tzw. „szesnastki”.

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 16 października 2022 r. o godzinie 8:00 w Sanoku złożą przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami wcieleni zostali w szeregi podkarpackiej brygady i ukończyli 16-dniowe dniowe szkolenie podstawowe. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i Narodu Polskiego. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

Niech żołnierze, którzy złożą w najbliższy weekend przysięgę będą świadomi tej odpowiedzialności, która przypada im w udziale. Niech pamiętają, jaki skarb oddaje im Naród w opiekę. Skarbem tym jest Niepodległość, Całość i Wolność Polski.Misją 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności województwa podkarpackiego. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

Bądź lepszą wersją siebie i zasil szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zgłoś się do Wojskowego Centrum Rekrutacji lub skorzystaj z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl Trwa nabór na kolejne szkolenie rozpoczynające się 19 listopada br.

tekst: ppor. Magdalena Mac, oficer prasowy 3PBOT

zdjęcia: 3PBOT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kolejna ustawka pod szkołą! Atak kastetem! NOWE VIDEO, ZDJĘCIA

screeny z filmu / materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

11-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)