REKLAMA
REKLAMA

Zawody bojowe żołnierzy z Polski, USA i Estonii (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczęła się druga edycja zawodów użyteczno-bojowych sekcji lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej pk. „Recon Clash-22”. Drużyny z Polski, USA i Estonii rywalizują w Bieszczadach.

W pierwszy dzień rywalizacji na linii startu stanęło finalnie siedemnaście dwunastoosobowych reprezentacji z Polski, USA oraz Estonii. Wśród nich znajdują się brygady WOT-u z całej Polski, reprezentacje z pododdziałów wojsk sojuszniczych: 101 Dywizja Powietrznodesantowa (ang. 101 ABDiv US) stacjonująca na terenie województwa Podkarpackiego oraz reprezentacja żołnierzy estońskich – Kaitseliit (ang. EDL). W zawodach biorą udział także pododdziały z wojsk operacyjnych: 19BZ, 21BSP oraz 25BKPow.

Zawody użyteczno-bojowe sekcji lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej pk. „Recon Clash-22” rozpoczęto od odprawy technicznej, podczas której zawodnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz zasadami obowiązującymi w czasie zawodów. Po oficjalnym rozpoczęciu, zespoły rozpoczęły rywalizację. Drużyny wystartowały w pełnym oporządzeniu ważącym kilkadziesiąt kilogramów. Zawodnicy mają do pokonania pieszo
około 130 kilometrów w Bieszczadach, ciężkim terenie górzystym.

Konkurencje przygotowane w ramach zawodów użyteczno-bojowych, są wykonywane w formule pętli taktycznej. Rywalizacja odbywa się w konkurencjach, w których żołnierze mogą wykazać się zdolnościami strzeleckimi, wytrzymałością oraz siłą. Na punktach kontrolnych w narzuconym reżimie czasowym, sędziowie oceniają wykonanie zadania indywidualnie lub zespołowo.

Zawody zakończą się w sobotę. Uczestnicy walczą o wyłonienie najlepszego pododdziału pod względem wyszkolenia bojowego, a także wzmocnienie relacji współpracy międzynarodowej. Ważnym aspektem zawodów, jest również kształtowanie odporności na długotrwałe obciążenie psychofizyczne.

tekst: ppor. Magdalena Mac, rzecznik prasowy 3PBOT

zdjęcia: 3PBOT

źródło: materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kolejna ustawka pod szkołą! Atak kastetem! NOWE VIDEO, ZDJĘCIA

screeny z filmu / materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)