REKLAMA
REKLAMA

Tragiczny finał poszukiwań w górach. Nie żyje 57-letni turysta (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Nie żyje turysta, który w sobotę w godzinach porannych wyszedł z Jaślisk w powiecie krośnieńskim w góry Beskidy Niskiego. W niedzielę około południa, ciało 57-latka znaleźli ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Poszukiwania turysty rozpoczęły się w sobotę, po zgłoszeniu od rodziny.

W godzinach wieczornych 26.03. wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny, że ich krewny w godzinach porannych wyszedł z Jaślisk w Beskidzie Niskim w góry, nie powrócił do miejsca zakwaterowania, nie nawiązał kontaktu a jego telefon jest stale poza zasięgiem. Z zebranego wywiadu wynikało, że zaginiony mężczyzna często wychodził sam w góry, zawsze się do nich skrupulatnie przygotowywał a dzień przed zaginięciem najbliższej rodzinie przesłał tracki szlaków, jakie zamierzał przejść. Dlatego też, po zadysponowaniu ratowników w pierwszej kolejności podjęto decyzję o przejściu wspomnianych szlaków przez patrole piesze oraz poruszające się na quadach. Teren przeszukano również za pomocą drona z kamerą termowizyjną. Działanie tego dnia zakończyły się we wczesnych godzinach porannych – relacjonują ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Poszukiwania wznowiono w niedzielę o godz. 10.00 rano. Niestety około godz. 12.30 poinformowano o odnalezieniu ciała mężczyzny.

Podkomisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie dodaje, że zwłoki 57-letniego turysty z województwa małopolskiego odnaleziono w miejscowości Czeremcha, przysiółku Jaślisk.

Ciało zostało zabezpieczone do badań. Wyniki sekcji oraz prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić okoliczności śmierci mężczyzny – przekazuje nam podkom. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TREPCZA. Rowerzystka ukarana mandatem. Przekroczyła prędkość jadąc z górki (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

28-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)