REKLAMA
REKLAMA

TREPCZA. Rowerzystka ukarana mandatem. Przekroczyła prędkość jadąc z górki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. We wtorek 22 marca, na ul. Sanockiej w Trepczy policjanci z Sanoka zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę, która zjeżdżając z górki przekroczyła dozwoloną prędkość. W obszarze, gdzie obowiązuje prędkość do 40 km/h, kobieta jechała 46 km/h. Została ukarana mandatem w wysokości 50 złotych.

Tomasz Sokołowski

grafika poglądowa

Z opisem tej sytuacji zwróciła się do redakcji Esanok.pl jedna z Czytelniczek.

Spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja. Jestem użytkowniczką roweru od dobrych kilkunastu lat. Zawsze jeżdżę ostrożnie, dbam o swoje bezpieczeństwo. Owego dnia, jak co dzień, wybrałam się na przejażdżkę rowerem. Jakież było moje zdziwienie, gdy zjeżdżając z górki, stojący przy samym zjeździe policjanci zatrzymali mnie do kontroli. Wskazali mi oni przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 6 km/h. Zjeżdżając z tej górki miałam 46 km/h, a powinnam mieć 40. Nie mam licznika, nie jest on obowiązkowy. 6 km/h to jest prędkość praktycznie nieodczuwalna. I za ten czyn zostałam ukarana mandatem. Nie było żadnego upomnienia, tylko od razu mandat – mówi nam rowerzystka.

Jest to dla mnie działanie całkowicie niezrozumiale, ukierunkowane tylko na to, by wyciągnąć od obywatela jakiegokolwiek pieniądze – wyraża swoją opinię mieszkanka powiatu sanockiego.

Ul. Sanocka to długi fragment drogi powiatowej nr 2235 rozpoczynający się przy granicy z Sanokiem, kończący na wyjeździe z wioski w kierunku Międzybrodzia. Na wzniesieniu znajduje się szkoła i kościół, są ostre zakręty. Dochodziło tam do wypadków, w tym śmiertelnych oraz do kolizji. Między innymi dlatego, zastosowano w tym miejscu ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Trepcza, ul. Sanocka

Potwierdzam, że w dniu 22 marca br. w miejscowości Trepcza, policjanci ruchu drogowego prowadząc działania prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo kierujących jednośladami, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie kierująca została ukarana mandatem karnym – mówi nam kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku. – Nadmieniam, że funkcjonariusz, który podejmował czynności poinformował mieszkankę powiatu sanockiego o prawie do odmowy przyjęcia mandatu karnego. Kierująca z tego prawa nie skorzystała i przyjęła mandat karny.

Widzę jak ludzie poruszają się na rowerach. Wystarczy popatrzeć na serpentyny w Wujskiem, żeby wiedzieć jaką prędkość można uzyskać zjeżdżając z góry – mówi ukarana rowerzystka i dodaje: – Mandat może jest niewielki, ale chodzi mi się o cały absurd tej sytuacji.

Trepcza, ul. Sanocka

Policyjne statystyki za 2021 rok mówią o tym, że rowerzyści byli odpowiedzialni za spowodowanie 5,9% wypadków drogowych w całym kraju. W ich wyniku śmierć poniosło 76 osób, a 1198 zostało rannych. Jeśli chodzi o najpoważniejsze zdarzenia na drogach, najwięcej z nich powodują kierowcy samochodów osobowych. To sprawcy 73,1% wszystkich wypadków. Zginęło w nich 1370 osób, a 18 302 odniosło obrażenia.

2021

źródło: Komenda Główna Policji

Trepcza, ul. Sanocka

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ważą się losy porodówki w Lesku. Jedynej na trzy powiaty! (ZDJĘCIA, STATYSTYKI)

GMINA ZARSZYN. Drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych. Problemy z inwestycjami

Sanoczanin sędziował igrzyska w Pekinie. Był jednym z dwóch starterów z całego świata! (ZDJĘCIA)

Fatalny stan drogi pomiędzy Płowcami a Stróżami Małymi. Szansa na remont (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Czyli są na trzecim miejscu2022-03-24 19:44:23
0 0
Czyli są na trzecim miejscu pod względem sprawców wypadków, na 15 pozycji na liście. Motocykliści mają mniej.
Odpowiedz
Jan Kowalski2022-03-24 22:15:02
0 0
Tak, mają praktycznie połowę wypadków powodowanych przez rowerzystów. I 50% więcej zgonów.
XD2022-03-25 15:07:44
0 0
XD
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)