REKLAMA
REKLAMA

Trener Ekoball-u Stali ocenia początek rundy. „Dużo rotacji w składzie”

SANOK / PODKARPACIE. Piłkarze Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok mają za sobą 7 rozegranych ligowych spotkań. Po remisie na inaugurację przyszło kolejnych 6 zwycięstw. Zawodnicy prowadzeni przez Pawła Załogę ustępują w tabeli ekipie Startu Rymanów. Bilans bramkowy drużyny to 28 goli strzelonych, a 5 straconych. Coraz bliżej „meczu na szczycie”, na który z pewnością czekają kibice żołto-niebieskich. O krótką ocenę dotychczasowych meczów poprosiliśmy trenera sanoczan.

eSanok.pl: Cel postawiony przed drużyną – awans – pozostaje sprawą otwartą, bo to początek ligowej rywalizacji w tym sezonie. Wyniki też cieszą, choć pewnie lekki niedosyt po tej pierwszej remisowej kolejce nadal pozostał?

Na zdjęciu Paweł Załoga. Foto: archiwum redakcji.

Paweł Załoga, trener Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok: Faktycznie zaliczyliśmy falstart w pierwszym ligowym meczu. Pamiętajmy jednak, że od początku rozgrywek dysponujemy niepełnym składam. Często zawodnicy z podstawowego jedenastki nam wypadają, ze względu na obowiązki zawodowe. Musimy rotować. Myślę, że nie wygląda to najgorzej. Zgrywamy się z każdym następnym meczem i nasza gra w kolejnych spotkaniach będzie wyglądać jeszcze lepiej. W najbliższym czasie ostatni zawodnicy, którzy leczą kontuzje powinni być do mojej dyspozycji. Myślę tu o Mateuszu Padiasku i Jakubie Ząbkiewiczu.

eSanok.pl: W ostatnich 6 wygranych spotkaniach straciliście w sumie jedynie 3 bramki. Na grę defensywną kładziecie nacisk?

Paweł Załoga: Bramek strzelamy sporo, ale oczywiście, że kluczem do zdobyczy punktowych jest ich nie tracenie. Gdy uda się nam zneutralizować przeciwników w ataku, o strzelenie bramek, które będą dawały nam wygraną, jestem spokojny.

eSanok.pl: Choć to początek rozgrywek już coraz głośniej mówi się o tym, że o awans będziemy się bić ze Startem Rymanów, z którym ostatnio przegraliśmy w pucharze.

Paweł Załoga: Skłamałbym gdybym powiedział, że nie zależało nam na wygranej. Wygrywać chcemy zawsze. Zagraliśmy troszkę eksperymentalnym składem. Szkoda, nie udało się. Doceniamy pracę jaką wykonują rywale. Mecz w Sanoku będzie jednak wyglądał zupełnie inaczej.

eSanok.pl: Czy to zbyt śmiała teza, że mecz z Rymanowem w lidze (10. kolejka), będzie kluczowym w walce o awans?

Paweł Załoga: Na pewno to spotkanie ze Startem Rymanów nie będzie kluczowym w walce o awans. Sezon jest długi. Kluczem może okazać się szeroka karda. Przez cały sezon musimy liczyć się z kontuzjami. Ważna będzie przerwa zimowa, i to jak drużyny przygotują się do zmagań na wiosnę. Na pewno to spotkanie będziemy chcieli wygrać, jak i każde inne w lidze, ale nie będzie ono decydowało o awansie. 

Foto: Tomasz Sowa, archiwum redakcji.

Wyniki dotychczasowych ligowych spotkań:

Zamczysko Mrukowa – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 2:2
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Przełom Besko 6:0
Nafta Jedlicze – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1:2
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – LKS Czeluśnica 3:1
Markiewicza Krosno – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 0:6
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Zamczysko Odrzykoń 4:0
Bukowianka Bukowsko – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1:5

Aktualnie najlepszym strzelcem w naszym zespole jest Mateusz Wanat, który ma na swoim koncie 8 bramek. O jednego gola mniej strzelił Dawid Czyrny. 5 razy rywali pokonywał Rafał Domaradzki. 3 trafienia na swoim koncie zaliczył do tej pory Piotr Lorenc. Po golu do bramkowego dorobku dołożyli: Damian Barszczak, Damian Niemczyk, Szymon Słysz, Marcin Sobol, Maksymilian Wojdyła.

Najbliższe mecze:

Kolejka 8, 1 października
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Partyzant Targowiska godz. 11:00

Kolejka 9, 8 października
Czarni 1910 Jasło – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok

Kolejka 10, 15 października
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Start Rymanów

27-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)