REKLAMA
REKLAMA

Trzy sanockie szkoły średnie przechodzą na nauczanie zdalne!

SANOK / PODKARPACIE. W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, dużą liczbą zakażeń zarówno wśród uczniów jak i wśród nauczycieli trzy sanockie szkoły postanowiły przejść na nauczanie zdalne, które ma potrwać do ferii.

Po rozmowach z Grzegorzem Pankiem, dyrektorem SPZOZ w Sanoku, Przemysławem Galejem, ordynatorem oddziału dziecięcego oraz po sugestiach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku, rodziców i uczniów zapadła decyzja, że trzy sanockie szkoły średnie ( I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół nr 5) od 24 stycznia przechodzą na nauczanie zdalne. Potrwa ono trzy tygodnie, a wiec do ferii zimowych.

Decyzja jest spowodowana ogromną liczbą uczniów przebywających na kwarantannie, licznymi nieobecnościami nauczycieli oraz dużą ilością młodych osób, u których potwierdzono COVID-19.

Jak zaznacza Marek Cycoń, dyrektor II LO w Sanoku, decyzja nie była łatwa, ale z pewnością słuszna. Jego zdaniem, w tym momencie najważniejsze jest zdrowie. Poza tym nauka zdalna ma przynieść uczniom więcej korzyści, bowiem w zeszłym tygodniu do szkoły przychodziło zaledwie kilka osób z klasy.

Nauka zdalna obowiązuje również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku. W dalszym ciągu zajęcia stacjonarne prowadzone są w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2 i Zespole Szkół nr 3 w Sanoku.

zdjęcie podglądowe

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku


ZOBACZ RÓWNIEŻ: KoronaProtest w Lublinie. SZOKUJĄCE słowa ratownika medycznego
tvPolska.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

24-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)