REKLAMA
REKLAMA

Wernisaż. Tomek Mistak, Robert Motelski. „Wszystko płynie”

SANOK / PODKARPACIE. Biuro Wystaw Artystycznych w Sanoku zaprasza na wernisaż wystawy dzieł Tomka Mistaka oraz Roberta Motelskiego o tytule „Wszystko płynie”.

Tomek Mistak | Robert Motelski
Wszystko płynie

wernisaż: 08.07 godzina 18:00
wystawa trwa do 02.09.2022

Ostatni cykl prac pt. „Szum”, prezentowany na wystawie w BWA Galerii Sanockiej, jest inspirowany płynącą wodą w rzece. Skupiam się na próbie uchwycenia odbijającego się w niej pejzażu, niebie, cieniach drzew, blaskach słońca. Nie maluję z natury; obrazy komponuję podpatrując naturę. Nowe obrazy są dla mnie pewną zmianą, krokiem naprzód – po kilku latach malowania głównie szarościami powracam do zabawy z kolorem – mówi Tomek Mistak.

Nie pamiętam co spowodowało, że motywem moich prac stała się natura. Ten temat zawsze był mi bliski. Z czasem obrazy stawały się coraz bardziej syntetyczne; nie wychodziło to z założenia, ale z własnych doświadczeń podczas obcowania z przyrodą, które wciąż wpływają na mój sposób postrzegania rzeczywistości. Nie wymyślam idei ani formy. Pomysły przychodzą same, potem je realizuję – dodaje Robert Motelski.

ZAPRASZAMY!

źródło: materiały nadesłane

03-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)