REKLAMA
REKLAMA

WOŚP Sanok: Licytuj i pomagaj! Każdy może dołożyć swoją cegiełkę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się dużymi krokami. Na aukcjach Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP można wylicytować m.in. prace Zdzisława Beksińskiego – fotomontaż oraz grafika komputerowa, spotkanie z dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku czy obrazy lokalnych artstów. Organizatorzy zachęcają do udziału w licytacjach, bo w ten sposób każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznej zbiórki WOŚP.

Tegoroczną aukcję charytatywną na portalu Allegro podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sanoku zasiliły przekazane przez Muzeum Historyczne w Sanoku prace Zdzisława Beksińskiego – fotomontaż oraz grafika komputerowa. Są to dzieła pochodzące z ostatnich lat życia sanockiego artysty, ilustrujące jego fascynację możliwościami obróbki komputerowej.

Warto przypomnieć, że Zdzisław Beksiński stale i dyskretnie włączał się w działalność dobroczynną, wspierając m.in. od samego początku dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Muzeum Historyczne w Sanoku – spadkobierca Beksińskiego – przekazując rokrocznie dzieła Mistrza na kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wypełnia testament Artysty.

Do wylicytowania jest też spotkanie z dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku, który oprowadzi po muzealnych zbiorach, a potem zaprasza na kawę i rozmowę na temat twórczości Beksińskiego,

Aukcje Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP można znaleźć pod TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania jubileuszowego, 30. finału WOŚP i wsparcia tegorocznej zbiórki – zachęcają organizatorzy.

Polecamy obrazy lokalnych artystów:

Obraz Jana Szczepana Szczepkowskiego z cyklu „Vesper„, farby olejne na zagruntowanym kartonie
30×40 cm, 2021 rok. Sygnowany z przodu i z tyłu. Artysta w 2021 roku otrzymał pierwszą Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie „Otwarta Przestrzeń Kultury – Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2021”. Obraz zatytułowany „Model” sanockiego artysty malarza Jana Szczepana Szczepkowskiego wygrał konkurs, organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.

https://allegro.pl/oferta/szczepkowski-dla-wosp-vesper-olej-na-kartonie-11735889723

 

Sylwester Stabryła, “Odrodzenie”, olej na płótnie, tondo, śr. 40cm, 2020 r.

Sylwester Piotr Stabryła, artysta malarz, grafik i rysownik zamieszkały w Sanoku. Urodził się w 1975 roku w Brzozowie. Absolwent studiów na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Gieragi w 2002 roku. Aneks dyplomu z grafiki w pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz wielkoformatowym malarstwem ściennym (murale).
https://allegro.pl/oferta/stabryla-dla-wosp-odrodzenie-olej-na-plotnie-11735883426

 

Oksana Kulczycka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydział Architektura Wnętrz, dyplom 1995 rok. Pracuje jako dydaktyk w Liceum Sztuk Plastycznych w Lesku. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, dizajnem oraz projektowaniem wnętrz.

https://allegro.pl/oferta/kulczycka-dla-wosp-kobieta-z-muszla-11744229833

 

Elżbieta Kwiatanowska dla WOŚP, obraz pt: “Bieszczady

Elżbieta Kwiatanowska, bieszczadzka artystka malarka. Mieszka w Lesku. Swoje inspiracje znajduje min. w Bieszczadach, w których kocha magię codziennej rzeczywistości. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, wykształcenie wyższe magisterskie. Nieprzerwanie maluje głównie techniką olejna na płótnie. W dorobku wiele wystaw w kraju i za granicą.

https://allegro.pl/oferta/kwiatanowska-dla-wosp-bieszczady-11735899907

 

Tomek Mistak, Światło„, 2021 rok

Urodzony w 1978 roku w Sanoku. Dyplom z malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (2005) – pracownia prof. Stanisława Białogłowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, akryl na płótnie. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Sanoku.

https://allegro.pl/oferta/mistak-dla-wosp-swiatlo-akryl-na-plotnie-11735908949

 

Olej na płótnie autorstwa sanockiej malarki Anny Pilszak.

Maria Anna Pilszak, urodzona i zamieszkała w Sanoku „bramie Bieszczadów” . Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Malarstwa „91. Członek ZPAP, komisarz wystaw i plenerów twórczych. W dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i poza jego granicami. Długoletni dydaktyk – kurs przygotowawczy na studia artystyczne (Sztuki Piękne). Właściciel Galerii Sztuki – sklepu internetowego.

https://allegro.pl/oferta/pilszak-dla-wosp-lakowo-olej-na-plotnie-11735905684

Renata Gorączka, sanocka malarka dla WOŚP, obraz wykonany techniką własną
RENATA GORĄCZKO, urodzona w Sanoku. Ukończyła malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Malarstwo towarzyszyło jej od wczesnych lat młodości. Warsztat doskonaliła w Klubie Plastyka Osiedlowego Domu Kultury „Puchatek”.

Tworzy w technice olejnej, akrylowej i własnej. Swoją twórczość prezentowała w kraju i zagranicą na wielu wystawach zbiorowych w galeriach, na plenerach malarskich, przeglądach i konkursach artystycznych.

W 2012 roku nagrodzona została w dziedzinie malarstwa na Karpackim Biennale Sztuki w Krośnie. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Wiele z nich przeznaczyła na licytacje dla osób potrzebujących. W swojej twórczości oprócz krajobrazów i kwiatów przedstawia swój osobisty, własny świat.

https://allegro.pl/oferta/goraczko-dla-wosp-obraz-technika-wlasna-11735894282

 

Daniel Białowąs, Akt. 4, Akryl na papierze, 50×40 bez ramki 35×50, 2021r.

źródło: materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SKANSEN SANOK: Na ludową nutę! Finał WOŚP 2022 w Sanoku!

❤️ WOŚP SANOK ❤️ Podkarpacki Bazarek na Rynku Galicyjskim❗️

27-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)