REKLAMA
REKLAMA

Wystartował wyciąg narciarski w Wańkowej!

GMINA OLSZANICA / PODKARPACIE. Dziś w w Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu ”Bieszczad.ski” w Wańkowej o godzinie 9:00 oficjalnie wystartował wyciąg narciarski. To idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych oraz miłośników aktywnego spędzania czasu, a także nowa turystyczna atrakcja zlokalizowana na Podkarpaciu.

Dziś o godzinie 9:00 oficjalnie wystartował wyciąg narciarski zlokalizowany w Wańkowej. Projekt ten został zrealizowany przez Gminę Olszanica.

Dzięki stacji narciarskiej wydłużymy sezon zimowy aż o 75 dni – podkreślał Robert Petka, zastępca wójta Gminy Olszanica w rozmowie z Dorotą Mękarską. – Wcześniej był to martwy sezon.

Weekend, dobra pogoda oraz chęć sprawdzenia nowo otwartego wyciągu sprawiły, że podczas uroczystego otwarcia było sporo gości.

Dziś wystartowaliśmy, pogoda dopisała, śnieg dopisał, dopisali również goście – z zadowoleniem mówi Robert Petka. – Będziemy wsłuchiwali się w opinie naszych gości i dopasowywali się jeszcze bardziej do ich potrzeb – dodał zastępca wójta.

 

 

Do dyspozycji gości ośrodek Bieszczad-ski Wańkowa przygotował:

– czteroosobową kolej krzesełkową (dł. 953m)
– wyciąg talerzykowy (dł. 400m)
– dwa przenośniki taśmowe (dł. 190m każdy)
– przedszkole narciarskie z przenośnikiem taśmowym (przed tarasem restauracji, dł. 40m)

Największa stacja narciarska na Podkarpaciu została wybudowana w 7 miesięcy.

Według szacunków inwestycja miała kosztować około 30 mln zł brutto, natomiast już w grudniu wiadomo było, że ten koszt wyniesie 31 mln zł brutto. 10 mln zł gmina otrzymała z RKO, natomiast z Ministerstwa Sportu pozyskano 1,8 mln zł. Prawie 200 tys. zł od wojewody podkarpackiego na remont drogi oraz dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach środków dla gmin popegeerowskich i z puli dla gmin turystycznych. Pozyskano w sumie 18 mln złotych środków zewnętrznych.

Władze Gminy mają nadzieje, że stacja narciarska pomoże w rozwoju gminy, powstrzyma młodych ludzi przed wyjazdem oraz pomoże znaleźć zatrudnienie okolicznym mieszkańcom.

W Wańkowej temperatura oscyluje dziś w granicach -1 stopnia Celsjusza, co kusi turystów tłumnie przebywających w Bieszczadach.

źródło: Red., Arch. Red.,  Bieszczad-ski Wańkowa- fb

O budowie stacji narciarskiej „Bieszczad-ski” pisaliśmy tutaj:

Stacja narciarska „Bieszczad-ski” na finiszu. Zobacz, kiedy będziesz mógł poszusować w Wańkowej!

08-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)