REKLAMA
REKLAMA

Wzrost fali migracyjnej uchodźców! Dodatkowe kursy pociągów (VIDEO)

Wzrost fali migracyjnej uchodźców! Dodatkowe kursy pociągów (VIDEO)

Do przewożenia uchodźców z Ukrainy zadysponowano wczoraj i dziś w nocy pociąg PKP INTERCITY relacji Zagórz – Kraków obsługiwany taborem zagórskiego przewoźnika SKPL.

Grafika poglądowa

– Każda wolna jednostka taborowa stacjonująca na Podkarpaciu bez względu na przewoźnika staje się zasobem o strategicznym znaczeniu. A’propos przewoźników to sygnalizuję Wam potrzebę zorganizowania kogoś w rodzaju PILOTÓW, którzy po ukraińsku przekazywaliby Pasażerom w wielu wypadkach dosłownie przytłoczonych wojną podstawowe informację. Jak się osobiście przekonałem każde słowo wypowiedziane w języku naszych wschodnich Sąsiadów nawet z polskim akcentem jest dla nich ważne i krzepiące – podkreśla Jerzy Zuba.

7 marca po południu SKPL zabrał z Uherzec Mineralnych 228 uchodźców. W godzinach nocnych (8 marca), kolejnym transportem zostało zabranych 239 osób uciekających przed wojną w Ukrainie.

Z uwagi na wzrost fali migracyjnej uchodźców z Ukrainy WSZYSTKIE ROZKŁADOWE POCIĄGI PKP IC relacji Zagórz – Kraków do soboty 12 marca włącznie będą odjeżdżać z Uherzec koncentrując się na transporcie ukraińskich pasażerów.

foto: Jerzy Zuba (2), kadr z filmu (4)
video: Jerzy ZubaZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pociągi z Krościenka pełne! Trwa ewakuacja obywateli Ukrainy (VIDEO, ANKIETA)

Pierwszy pociąg z problemami, ale do celu (FOTO)

USTJANOWA: Wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy! (FOTO)

Ponad 4 godziny „poślizgu” po wykolejeniu się pociągu (VIDEO)

 

08-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Biedne dzieci2022-03-08 13:44:37
0 0
niestety USA wysługuje się Ukraińcami w wojnie z Putinem . Dlaczego USA nie pomaga Ukrainie tylko osamotniona Polska i Polacy ?
Odpowiedz
Straszliwe zło wyszło na świat 2022-03-08 13:46:54
0 0
Dlaczego to szaleństwo trwa tak długo ? Gdzie ONZ NATO UE czy cały świat jest aż tak zły że tylko przygląda się Ukrainie i tak naprawdę nie pomaga
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)