REKLAMA
REKLAMA

Żołnierska pamięć terytorialsów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pamiętają o bohaterach narodowych, poległych kolegach, weteranach i kombatantach. Przed dniem Wszystkich Świętych w ramach akcji „Żołnierska Pamięć”, uporządkowali groby i miejsca pamięci w stałych rejonach odpowiedzialności: Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej uporządkowali mogiły swoich bohaterskich poprzedników i zapalili symboliczne znicze na znak pamięci. „Żołnierska Pamięć” to organizowana co roku akcja, w której uczestniczą jednostki wojskowe i instytucje MON w całej Polsce.

Utrzymywanie tradycji w dbaniu o porządek na grobach zmarłych żołnierzy oraz pomnikach pamięci ma miejsce nie tylko z racji zbliżającego się święta zmarłych, ale przede wszystkim kolejnej rocznicy święta Niepodległości. Dla podkarpackich terytorialsów to czas szczególnej pamięci o lokalnych bohaterach, żołnierzach Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego.

Jesteśmy dumni ze swojej historii i jej bohaterów, doskonale wiemy, że to między innymi dzięki postawom takich osób jak oni, dzisiaj mieszkamy w wolnym kraju. Akcja porządkowania miejsc pamięci po naszych bohaterach, potwierdza praktyczny wymiar zobowiązań żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wobec walczących w szeregach Armii Krajowej, której chlubne tradycje dziś kultywują żołnierze WOT. Zapalone na grobie znicze, pozostawione kwiaty, chwila zadumy, sprawiają, że pamięć o tych osobach pozostaje cały czas żywa – podkreśla ppor. Magdalena Mac, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady OT.

Głównym celem akcji „Żołnierska pamięć” jest budowanie świadomości obywatelskiej, w tym patriotycznej i historycznej oraz pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych za Ojczyznę. Troska o miejsca pamięci i groby naszych kolegów, bohaterskich poprzedników to nasz obowiązek i sposób na wyrażenie szacunku i oddanie hołdu poległym.

ppor. Magdalena Mac
Rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

foto: 3PBOT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Atak nożem i tłuczkiem do mięsa! RELACJA RATOWNIKA (NOWE INFORMACJE, VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

29-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Mięso armatnie 2022-10-29 12:34:49
0 0
Warto zrobić wszystko aby z młodych ludzi w Polsce nie zrobili znowu Anglicy czy USA mięsa armatniego z Polaków jak w Bezsensownym Powstaniu Warszawskim gdzie zginęło tak wielu cywilów
Odpowiedz
Dumni z tak wielu bezsensownych powstań 2022-10-29 12:38:40
0 0
SPRZEDANI przez Anglię USA Rosji w II wojnie światowej
Odpowiedz
uporządkowali groby i miejsca pamięci w stałych rejonach odpowiedzialności2022-10-30 11:38:28
0 0
kot bełkot jest zafrasowany pokrętną nowomową
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)