REKLAMA
REKLAMA

Ars Antiqua – wyjątkowy Festiwal na zagórskim karmelu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Muzyka dawna zagościła na zagórskim karmelu. Dzięki Stowarzyszeniu Pro Artis, głównego organizatora Festiwalu Ars Antiqua, odwiedzający ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu mogli uczestniczyć w szeregu koncertach, spotkań z artystami, muzykami,  a także wziąć udział w warsztatach tańca dawnego.

Już od godziny 14.00 odbywały się animacje dla najmłodszych, dostępne były dmuchane atrakcje dla dzieci, grill, popcorn, wata cukrowa etc. Dostępne były również stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Wujskiego, Załuża, Mokrego i Poraża. Balet Dworski Cracovia Danza wystąpił z pokazem pt. „Harmonia Mundi, Hołd Mikołajowi Kopernikowi” oraz poprowadził warsztaty tańca dawnego.

Głównym celem Festiwalu jest kultywacja i propagowanie najwybitniejszych osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury muzycznej, szczególnie w zakresie muzyki, tańca i sztuki okresu średniowiecza, renesansu i baroku. Festiwal to bogata oferta kulturalna poprzez którą chcemy zachęcić lokalną społeczność do aktywności i udziału w wyjątkowych wydarzeniach artystycznych. Festiwal to również przybliżanie widowni postaci wyjątkowych kompozytorów i uwrażliwianie społeczeństwa na piękno muzyki dawnej – mówią organizatorzy. 

O godzinie 18.00 na scenie zaprezentował się z utworami muzyki dawnej, serbski zespół Visantiqua. Festiwal zakończył koncert zespołu Tołhaje – laureatów nagrody Fryderyk, znanych m.in. ze ścieżki dźwiękowej do serialu „Wataha”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Niebawem materiał wideo.

Fragment koncertu zespołu Tołhaje – zapis retransmisji facebook:

 

11-06-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)